Felietony

RIM atakuje Apple pokazując jak szybki jest ich tablet w porównaniu do iPad (video)

Grzegorz Marczak
RIM atakuje Apple pokazując jak szybki jest ich tablet w porównaniu do iPad (video)
18

RIM tak samo jak i Adobe nie są chłopcami do bicia przez Apple. Pokazują to jasno i wyraźnie w każdym momencie swojej obecności w mediach. Po ostatnich dość aroganckich (choć nie twierdzę, że bezpodstawnych) stwierdzeniach Jobsa iż nie widzi szans aby RIM dogonił Apple w kategorii smartphonów i że 7...

RIM tak samo jak i Adobe nie są chłopcami do bicia przez Apple. Pokazują to jasno i wyraźnie w każdym momencie swojej obecności w mediach. Po ostatnich dość aroganckich (choć nie twierdzę, że bezpodstawnych) stwierdzeniach Jobsa iż nie widzi szans aby RIM dogonił Apple w kategorii smartphonów i że 7 calowe tablety nie mają szans na rynku - są za małe i nie wygodne do przeglądania internetu.

RIM postanowił pokazać wszystkim iż nie można go nie doceniać i zaprezentował video na którym jest porównanie szybkości tabletu PlayBook i iPada jeśli chodzi o otwieranie strony www. Warto przy okazji zauważyć, że PlayBook nie unika Flasha, którego nie standardowo nie obsługuje iPad.

Trzeba przyznać, że nagranie to robi duże wrażenie (wklejka poniżej). CEO RIM Jim Balsillie twierdzi, że ich tablet będzie 3 do 4 razy szybszy niż iPad.RIM odniósł się również do ilości aplikacje na tablety czyli elementu, który według Apple ma duże znaczenie jeśli chodzi o popularność produktu. Balsillie odpowiadając stwierdził, że ich tablet jest przeznaczony do przeglądania internetu i do tego celu nie potrzeba dużej ilości aplikacji.

Oto jak wygląda PlayBook w akcji (nagrane przez engadget.com) - trzeba przyznać, ze sam interfejs tego tabletu robi dobre wrażenie. Tak samo zresztą jak możliwość przeglądania wielu jednocześnie działających aplikacji łącznie z odtwarzanym filmem video.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTabletyiPadRIMPlayBook