Motoryzacja

Wnętrze Lamborghini, a lakier od Aston Martina: oto cudowna Alfa Romeo 4C od Pogea Racing

MA
Marek Adamowicz
2

Tuningowanie samochodów stało się nieodzowną częścią współczesnej motoryzacji. I dlatego też powstała wyjątkowa i cudowna Alfa Romeo 4C od Pogea Racing.

Już sama baza w postaci Alfy Romeo 4C jest nader ciekawym autem. Zaprojektowana z niezwykłym polotem i werwą, lecz nie emanuje przepychem i luksusem. W dodatku nie kosztuje dużych pieniędzy (w Polsce za odmianę Coupe trzeba zapłacić niecałe 270 000 zł), a lekka masa w połączeniu z mocnym silnikiem daje dużo frajdy z jazdy. Jednak Alfa Romeo 4C od Pogea Racing również w kwestii mocy przeszła gruntowną modernizację.

Tuner zdecydował się zmodyfikować nadwozie włoskiego coupe. Przeprojektowano zderzak przedni i tylny, które uzyskały bardziej agresywny charakter oraz dodatkowe wloty powietrza, a także zmodyfikowano dyfuzor z tyłu. Całe auto zostało też pokryte charakterystycznym, jaskrawo-zielonym lakierem, który jest wzorowany na tych dostępnych w palecie barw Aston Martina.

Alfa Romeo 4C od Pogea Racing zostałą też poddana modyfikacjom wnętrza. Tutaj tuner zaczerpnął pomysły od Lamborghini, gdyż fotele oraz boczki pokryto skórą w kolorze nadwozia. Zielony odcień połączono z czarną alcantarą, a tą ostatnią znajdziemy m.in. na drzwiach, fotelach, kierownicy desce rozdzielczej podsufitce oraz tunelu środkowym. Na zagłówkach nie zabrakło też logotypów Pogea Racing.

Modyfikacje objęły również układ napędowy. Alfa Romeo 4C od Pogea Racing została zdecydowanie wzmocniona, chociaż seryjnie mamy do dyspozycji 240 KM i 350 Nm momentu obrotowego. Dzięki modyfikacjom Pogea Racing mamy do dyspozycji 337 KM i 475 Nm momentu obrotowego. Jednak komu jest mało firma oferuje też możliwość rozwiercenia jednostki napędowej do 1,95 litra pojemności i uzyskanie mocy na poziomie 484 KM i 535 Nm momentu obrotowego. Pogea Racing nie chwali się osiągami zmodyfikowanego auta, jednak spokojnie można zakładać, że sprint do 100 km/h trwać będzie mniej niż 4 sekundy, a prędkość maksymalna najmocniejsze wersji otrze się o 300 km/h.

Alfa Romeo 4C od Pogea Racing to wyjątkowo piękny i ekscytujący samochód. Szkoda, że powstanie w bardzo niewielkiej ilości egzemplarzy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu