Apple

Oszukany router z TORem, ujawnione przedwcześnie iPady i raporty o bezpieczeństwie na Facebooku

Tomasz Popielarczyk
5

Czasami bywa tak, że ciekawe i nietuzinkowe projekty okazują się zwykłym oszustwem. Takie oskarżenia padły pod adresem routera Anonabox. Tymczasem internet wypluł nowe informacje na temat iPadów, które teoretycznie powinniśmy poznać dopiero dziś. Mamy też nowego gracza na rynku wearables i... nowy d...

Czasami bywa tak, że ciekawe i nietuzinkowe projekty okazują się zwykłym oszustwem. Takie oskarżenia padły pod adresem routera Anonabox. Tymczasem internet wypluł nowe informacje na temat iPadów, które teoretycznie powinniśmy poznać dopiero dziś. Mamy też nowego gracza na rynku wearables i... nowy dodatek tłumacza dla Chrome prosto od Google'a.

Router zintegrowany z siecią TOR to podróbka?

Zaledwie kilka dni temu pisałem o ciekawym projekcie na Kickstarterze - routerze zintegrowanym z siecią TOR. Projekt okazał się hitem i zebrał ok. 0,5 mln dolarów w zaledwie kilka dni od startu (twórcy natomiast chcieli "tylko" 7,5 tys. dol.). Tymczasem wczorajszego wieczoru pojawiły się informacje, że identyczny sprzęt od jakiegoś czasu sprzedaje Alibaba za 20 dolarów (Anonabox wyceniono na 50 dol.). Cała sprawa zaczyna śmierdzieć, bo pomysłodawca projektu jeszcze kilka dni temu w sesji AMA (Ask Me Anything) w serwisie Reddit tłumaczył, że projekt routera narodził się w garażu w ekstremalnie wąskim gronie znajomych i ochotników. Wychodzi na to, że jedyne co różni oba urządzenia to oprogramowanie. Ciekawe co na to Kickstarter.

Nowe iPady zaprezentowane przez przypadek

Wczorajszego wieczoru serwis 9to5mac poinformował o nowej wersji przewodnika dla użytkowników iPadów dostępnej w sklepie iTunes. Apple się najwyraźniej pośpieszyło, bo urządzenia mają zadebiutować dopiero dziś. Wiemy zatem, że będą to iPad Air 2 oraz iPad Mini 3. Wiemy te, że oba otrzymają czytniki linii papilarnych Touch ID oraz procesory Apple A8X. Nowością ma być również złota wersja kolorystyczna. Przewodnik ujawnił również, że jutro powinna zadebiutować ponadto aktualizacja iOS 8.1, która da użytkownikom igadżetów dostęp do usługi Apple Pay. No to skoro wszystko wiadomo, to warto czekać na konferencję?

Google Translate jako dodatek do Chrome

Sporo pracuję na źródłach w obcych językach i czasem muszę wspomagać się tłumaczem. Wiele czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniego narzędzia, ale nie było ono idealne (a przede wszystkim pochodziło od nieznanego dewelopera). W końcu Google naprawia ten problem i aktualizuje w Chrome Web Store rozszerzenie tłumacza. Działa teraz ono tak, jak powinno, a więc tłumaczy zaznaczony tekst i wyświetla rezultaty w baloniku dostępnym po kliknięciu na ikonkę na pasku zadań. Nie zabrakło też polecenia w menu kontekstowym. Więcej to szczęścia mi nie potrzeba.

Will.i.am prezentuje smartwatch Puls

Znany muzyki Will.i.am w ramach swojej marki i.am+ wprowadza na rynek urządzenie o nazwie Puls. Jest to rodzaj smartwatcha z 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz modułami 3G, Bluetooth, GPS i WiFi. Urządzenie ma mierzyć kroki i inną aktywność fizyczną, a nawet rozpoznawać bieżący nastrój użytkownika. Możliwe będzie również wykorzystanie go do prowadzenia rozmów telefonicznych. Wizualnie przypomina grubą bransoletkę z wyświetlaczem. Będzie hit?

Facebook powie, czy jesteś bezpieczny

http://vimeo.com/108971365

Facebook ma teraz ostrzegać przed katastrofami oraz informować znajomych o tym, czy jesteśmy bezpieczni. Nowa funkcja, jeśli wykryje, że znajdujemy się w pobliżu jakiegoś wydarzenia tego typu, zapyta nas czy jesteśmy bezpieczni, a następnie poinformuje szybko o tym naszych bliskich. Każdy ponadto otrzyma prosty dostęp do listy znajomych, na której będzie mógł sprawdzić, kto nie odhaczył się jako "bezpieczny". Brzmi dość sensownie i przekonująco.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleiPadrouterSmartwatchTor