Apple

Nadchodzi także „płaski” iTunes Store

Konrad Kozłowski
7

Jakiś czas temu opisywałem na Antyweb moje wrażenia po zapoznaniu się z wersją beta nowej wersji iTunes. Ta oczywiście będzie maksymalnie wkomponowywała się swoim interfejsem do reszty ekosystemu Apple z systemem iOS na czele. Teraz możemy być pewni - podobne zmiany czeka także sklep iTunes. Z we...

Jakiś czas temu opisywałem na Antyweb moje wrażenia po zapoznaniu się z wersją beta nowej wersji iTunes. Ta oczywiście będzie maksymalnie wkomponowywała się swoim interfejsem do reszty ekosystemu Apple z systemem iOS na czele. Teraz możemy być pewni - podobne zmiany czeka także sklep iTunes.

Z wersji beta iTunes 12 mogą skorzystać jedynie użytkownicy OS X Yosemite, który prawdopodobnie podczas czwartkowej konferencji doczeka się ogłoszenia oficjalnej daty premiery. W niedawno dokonanej aktualizacji poznaliśmy plany Apple co do wyglądu sklepu iTunes, który nie do końca wpisywał się w interfejs aplikacji oraz samego systemu. Teraz jest już znacznie lepiej.

Najważniejszym zabiegem jest naturalnie usunięcie cieni nadających głębię konkretnym elementom jak przyciski czy okładki. Pozostałe szare tło zostało w większości zastąpione barwą białą, co podobnie jak w przypadku iOS i OS X nadaje interfejsowi efektu przejrzystości. Widoczną na pierwszy rzut oka zmianą są banery przewijające się w górnej części głównej strony sklepu - w poprzedniej wersji były one nieco odchylone. Na stronach artystów w większości znajdziemy jednolite tło, tylko w wybranych przypadkach zastosowano gradienty.

Takie zmiany nie będą świetnie komponowały się tylko z nową wersją OS X-a, lecz także z Windows 8 i nowszymi, gdzie tak zwany "flat design" gości od dłuższego czasu. O ile oczywiście Apple zdecyduje się na udostępnienie podobnej wersji sklepu oraz samego iTunes w wersji dla systemu Microsoftu - na tę informację musimy jeszcze jednak poczekać. Całkiem możliwe, że iTunes 12 zostanie oficjalnie przedstawione podczas konferencji odbywającej się 16 października.

Źródło: MacNZMark, AppleInsider.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleitunesitunes store