Microsoft

Ostatnia aktualizacja Microsoftu uniemożliwia korzystanie z Windows XP

Mateusz Budzeń
Ostatnia aktualizacja Microsoftu uniemożliwia korzystanie z Windows XP
65

Ostatnia aktualizacja Microsoft Security Essentials dla Windows XP z pewnością nie wpłynie pozytywnie na wizerunek Microsoftu. Użytkownicy niewpieranego już systemu operacyjnego zauważyli, że po zainstalowaniu tej aktualizacji system zaczął działać znacznie gorzej lub wcale się nie uruchamia. Wi...

Ostatnia aktualizacja Microsoft Security Essentials dla Windows XP z pewnością nie wpłynie pozytywnie na wizerunek Microsoftu. Użytkownicy niewpieranego już systemu operacyjnego zauważyli, że po zainstalowaniu tej aktualizacji system zaczął działać znacznie gorzej lub wcale się nie uruchamia.

Windows XP odniósł ogromny sukces, ale obecnie dla Microsoftu nie jest powodem do zadowolenia. Mimo, iż 8 kwietnia zakończyło się oficjalne wsparcie dla tego przestarzałego już systemu operacyjnego to nadal zainstalowany jest on na ogromnej liczbie komputerów. Ze względu na oprogramowanie firm trzecich nieprzystosowane do nowszych wersji systemów Windows oraz z wielu innych powodów spora część użytkowników nie ma wyboru i musi pozostać na Windows XP. Microsoft Essential Security, czyli program Microsoftu chroniący przed złośliwym oprogramowaniem przestał być wydawany dla XP, ale użytkownicy, którzy już wcześniej mieli zainstalowany ten program będą przez określony czas dostawać aktualizacje. Myślę, że po wydaniu ostatniej aktualizacji do MSE większość użytkowników wcale nie jest zadowolona z faktu, że Microsoft jeszcze przez pewien czas postanowił wydawać łatki bezpieczeństwa dla tego programu.

Ostatnio wydana przez Microsoft aktualizacja dla Microsoft Security Essentials, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection, Windows Intune Endpoint Protection oraz Windows System Center Endpoint Protection powoduje sporo problemów wśród użytkowników Windows XP. Osoby korzystające z MSE po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji silnika antymalware zauważyli, że system pracuje znacznie mniej wydajnie, a wielu wypadkach praktycznie w ogóle przestaje działać.


Jedynym rozwiązanie podawanym przez giganta z Redmond jest wyłączenie ochrony. Osoby bojące się o własne bezpieczeństwo powinny szybko poszukać jakieś alternatywy dla oprogramowania Microsoftu. Na szczęście świetnych darmowych programów chroniących komputer przed złośliwym oprogramowaniem nie brakuje.

Nie chcę tworzyć żadnych teorii spiskowych, więc nie będę pisał, że jest to działanie celowe mające zniechęcić użytkowników wysłużonego Windowsa XP do porzucenie systemu. Microsoft nie powinien zapominać, że ich system operacyjny używany jest również przez firmy, które nie mogę nagle pozwolić sobie na zmianę systemu na nowszy, a w większości przypadków koszt kupna nowych licencji jest niewielki w porównaniu do innych wydatków. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie oprogramowania firm trzecich i nie czekanie na reakcję giganta z Redmond w końcu zarówno Windows XP jak i MSE przeznaczony dla tego systemu nie są już wspierane.

Źródło: myce.com
Grafika: [1], [2]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

windows xphot