Microsoft

Czy Surface Mini od Microsoftu stanie się konkurencją do iPada Mini?

Mateusz Budzeń
Czy Surface Mini od Microsoftu stanie się konkurencją do iPada Mini?
43

Microsoft wypuścił już kilka modeli własnych tabletów na rynek. Jednak urządzenia nie odniosły dużego sukcesu, wyniki sprzedaży były niższe od tych przewidywanych przez producenta. W tym roku pojawić ma się kolejny model Surface, ale tym razem ma stanowić konkurencję do iPada Mini i innych mniejszyc...

Microsoft wypuścił już kilka modeli własnych tabletów na rynek. Jednak urządzenia nie odniosły dużego sukcesu, wyniki sprzedaży były niższe od tych przewidywanych przez producenta. W tym roku pojawić ma się kolejny model Surface, ale tym razem ma stanowić konkurencję do iPada Mini i innych mniejszych tabletów. Czy stanie się on upragnionym przez Microsoft rynkowym hitem?

Tablety stworzone przez Microsoft nie sprzedają się tak świetnie jak produkty konkurencji. Ktoś mógłby powiedzieć, że spowodowane jest to tym, że są one po prostu kiepskie. Jednak jest zupełnie inaczej, z recenzji możemy dowiedzieć się, że urządzenia należące do rodziny Surface są świetnie wykonane, zainstalowany system(pełny Windows w Surface Pro) daje znacznie większe możliwości, niż Android oraz iOS, dodatkowo większość testerów twierdzi, że tablety stworzone przez Microsoft są naprawdę ładne. Jednak przyczyn słabej sprzedaży można wymienić naprawdę sporo. Tablety Surface mają problemy z dostępnością, sklep z aplikacjami w Windows 8 w porównaniu do konkurencji od Apple i Google jest ubogi, a wielu popularnych aplikacji nadal brakuje, no i większość użytkowników potrzebuję tabletu tylko do prostych czynności, więc nie widzą sensu kupowana urządzeń z bardziej zaawansowanymi systemami operacyjnymi. Z własnego doświadczenia wiem, że Windows 8 pełnie swoich możliwości pokazuje dopiero na urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe. Według mnie nie ma lepszego rozwiązania dla 10 calowych tabletów, niż interfejs Modern UI zastosowany w najnowszych okienkach. Dzięki gestom obsługa dużego jak na urządzenie mobilne 10 calowego wyświetlacza jest naprawdę wygodna i nie musimy machać palcem po całym ekranie by korzystać z najczęściej używanych opcji. Gorzej jest, gdy chcemy wykonać jakieś czynności w klasycznym interfejsie, gdzie bez rysika nawet na 10 calowym ekranie obsługa jest średnio wygodna.

Microsoft w tym roku chcę wprowadzić nowe urządzenie z rodziny Surface, które tym razem będzie stanowiło konkurencje chociażby do iPada Mini. Surface Mini ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej wynoszącej 8 cali. Nowy tablet ma być podobno najlepszym urządzeniem do notowania, a przynajmniej tak będzie reklamowany przez giganta z Redmond.


Surface Mini ma być wyposażony w rysik, a nowe dodatkowe aplikacje mają zapewnić, że korzystanie z tego rysika będzie naprawdę wygodne. Łatwo jest zauważyć pewne podobieństwa do Samsunga Galaxy Note 3. Urządzenie Microsoftu będzie tworzone we współpracy z firmą Wacom, więc jakość obsługi z wykorzystaniem rysika powinna być na najwyższym poziomie. Surface Mini ma posiadać design zbliżony do tego zastosowanego w Surface 2 Pro.

Wydanie 8 calowego tabletu stanowiącego konkurencję dla mniejszych urządzeń dostępnych na rynku może okazać się bardzo dobrą decyzją. Sporo osób poszukuje właśnie tabletu z wyświetlaczem 7-8 calowym, a obecnie niewiele jest takiego sprzętu wyposażonego w Windows 8. Jeśli Surface Mini będzie posiadał atrakcyjną cenę i nie będzie kłopotów z dostępem to może stać się dużą konkurencją do iPada Mini i nowego Nexusa. Miejmy nadzieję, że wraz z rosnącą popularnością tabletów z Windows 8 pojawi się wiele świetnych aplikacji dla interfejsu Modern UI, który z każdą aktualizacją jest coraz lepszy.

Źródło: techtimes.com
Grafika: [1], [2]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SurfaceSurface Mini