Filmy

Ridley Scott szykuje epicki "Ostatni pojedynek" - zwiastun pełen gwiazd

Konrad Kozłowski
Ridley Scott szykuje epicki "Ostatni pojedynek" - zwiastun pełen gwiazd
0

Ridley Scott nie wie, co to emerytura. Jego nowe filmy nadchodzą, a "Ostatni pojedynek" właśnie doczekał się zwiastunu. W nim ujrzymy Adama Drivera, Matta Damona, Jodie Comer i Bena Afflecka.

O czym opowiada Ostatni pojedynek?

"Ostatni pojedynek" przeniesienie nas do XIV wiecznej Francji, gdzie przyjrzymy się konfrontacji dwóch byłych przyjaciół - Jean de Carrougesa (Matt Damon) i Jacquesa Le Grisa (Adam Driver). Pomiędzy dwoma mężczyznami dochodzi do sporu po tym, jak żona Carrougesa oskarża o zaatakowanie jej przez Le Grisa. Ten oczywiście wypiera się tego czynu i obydwaj będą musieli stanąć naprzeciwko siebie w pojedynku na śmierć i życie. W Marguerite de Carrouges wciela się Jodie Comer. Scenariusz filmu bazuje na książce "The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal, and Trial by Combat in Medieval France" autorstwa Erica Jagera.

Wrócimy do świata Johna Wicka. Nadchodzą trzy nowe filmy!

Twórcy oraz zwiastun filmu Ostatni pojedynek

Za napisanie fabuły odpowiada Nicole Holofcener, z którą współpracowali Ben Affleck i Matt Damon. Producentami filmu są Ridley Scott, Kevin J. Walsh, Jennifer Fox, Holofcener, Matt Damon oraz Ben Affleck. Do grona producentów wykonawczych należą Kevin Halloran, Drew Vinton i Madison Ainley. Za kamerą stanął oczywiście Ridley Scott.

„Wiedźmin” powalczy z „Grą o tron”. Kto wygra? Netflix czy HBO?

Film  jest próbą opowiedzenia historii odważnej kobiety, o której większość ludzi nie słyszała. Podziwialiśmy jej odwagę oraz ogromną determinację i czuliśmy, że jest to zarówno historia, którą trzeba opowiedzieć, jak i taka, której dramat poruszy widzów tak, jak poruszył nas jako pisarzy. Gdy zgłębialiśmy tę historię, odkryliśmy, że wiele aspektów formalnego, skodyfikowanego patriarchatu XIV-wiecznej Europy Zachodniej jest nadal obecnych w szczątkowy sposób (a w niektórych przypadkach prawie niezmienionych) w dzisiejszym społeczeństwie. - czytamy w komunikacie prasowym (via Collider), pod którym podpisali się Holofcener, Affleck i Damon.

Co obejrzeć po Lokim i Czarnej Wdowie? Oto nadchodzące filmy Marvela!

Ostatni pojedynek - data premiery

"Ostatni pojedynek" ma trafić do kin 15 października, ale polska data premiery nie została jeszcze ustalona.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu