Filmy

Co obejrzeć po Lokim i Czarnej Wdowie? Oto nadchodzące filmy Marvela!

Konrad Kozłowski
3

Marvel ewidentnie pragnie zrekompensować nam okres zamkniętych kin i braku filmowych premier. Na najbliższe kilkanaście miesięcy zapowiedział nowe filmy z MCU wchodzące do kin, w tym "Eternals" i "Spider-Man: No Way Home".

Odkładana premiera "Czarnej Wdowy" była nie w smak fanom MCU, ponieważ niektórzy z nich oczekiwali ciągłości w zaplanowanych nowościach. Disney długo zastanawiało się, co począć z tym fantem, aż ostatecznie zdecydowano o debiucie online oraz w kinach już 9 lipca. Film jest jednocześnie dostępny na Disney+ w ramach Premier Access, co oznacza, że niezbędna jest dodatkowa opłata w wysokości 30 dolarów, by móc go zobaczyć bez wychodzenia z domu.  Wszystko poszło zgodnie z planem, dokładnie tak jak powinno i pandemia nie pokrzyżowała planów Disney'a, dlatego doczekaliśmy się "Czarnej Wdowy" tego samego dnia także w Polsce i to na dużym ekranie.

Wstępna lista nowości Netflix na sierpień, a w niej sporo dobra!

Filmy Marvela wracają na duży ekran - zapowiedzi premier

Marvel Entertainment przygotował swego rodzaju podwaliny dla nowej fazy MCU w postaci nowego klipu udostępnionego na kanale, który trwa ponad 3 minuty. Jego pierwsza część to kompilacja scen z dotychczas wypuszczonych filmów, a wszystko po to, by zbudować odpowiedni nastrój tęsknoty za premierami. Zawarto nawet nagranie z premierowego pokazu Avengers: Endgame, w trakcie którego publiczność żywiołowo reaguje na wydarzenia na ekranie. Już niedługo takie obrazki znowu będą nam towarzyszyć, ponieważ Marvel przechodzi do ofensywy i planuje kolejne premiery do końca tego roku, następne cztery w 2022 i potwierdził dwa filmy na 2023, choć to prawdopodobnie nie wszystko, co zobaczymy za dwa lata.

Sporo akcji i nowości w maju na Netflix – oto lista nadchodzących premier!

Po debiucie "Czarnej Wdowy" nie muszą długo czekać na nowy film, bo już we wrześniu zobaczymy "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", czyli potwierdzoną także przez polski oddział premierę. Zwiastun jest już dostępny w Sieci i został dogłębnie przeanalizowany przez wiele osób. Wrażenie pozostawia jednak trochę nijakie, dlatego jestem bardzo ciekaw tego, jak wypadnie cały film, ponieważ na tę chwilę może się wydawać, że będzie to typowy film akcji oparty na sztukach walki wkomponowany w uniwersum Marvela. Czy jednak powinien być czymś więcej?

Pierwsze kadry z Eternals

Wcześniej zaprezentowany klip nareszcie przyniósł nam pierwsze urywki z filmu "Eternals", który zadebiutuje 5 listopada, czyli dwa miesiące po wcześniejszej premierze. W obsadzie filmu znaleźli się Angelina Jolie jako Thena, Richard Madden jako Ikaris, Salma Hayek jako Ajak, Kumail Nanjiani jako Kingo, Gemma Chan jak Sersi, Kit Harington jako Dane Whitman, Barry Keoghan jako Druig, Brian Tyree Henry jako Phastos i Lauren Ridloff jako Makkari. Eternals to rasa nieśmiertelnych stworzonych przez Celestiali i wysłanych na Ziemię w celu ochrony ludzi przed Deviantami. Dostępny jest też pełny zwiastun filmu, który - w mojej ocenie - zapowaida się o wiele ciekawiej niż "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni".

Spider-Man: No Way Home wciąż pilnie strzeżoną tajemnicą

Niestety, niedostępna wciąż pozostaje choćby jedna klatka ze "Spider-Man: No Way Home", na co zapewne wielu fanów liczyło, skoro premiera nastąpi już w grudniu. Nie będę ukrywał, że to najbardziej wyczekiwana przeze mnie produkcja ze wszystkich zapowiedzianych na najbliższe miesiące i to z kilku powodów. Po pierwsze, Spider-Man (nawet w MCU) to darzona przeze mnie największą sympatią postać, po drugie w filmie pojawi się dwóch poprzednich Spider-Manów Toby'ego Maguire'a oraz Andrew Garfielda, a po trzecie będzie to prawdopodobnie kluczowy film z punktu widzenia kilku kolejnych (przede wszystkim następne w kolejce "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"), ponieważ wprowadzone zostanie w nim multiversum.

Streaming nie taki zły? Czarna wdowa zarobiła 158 mln USD w kinach

Oprócz tytułu i daty premiery nie dostaliśmy jednak nic, co tylko pozwala mi sądzić, że większość dotychczasowych plotek o filmie się potwierdzi i Marvel nie chce zbyt prędko odwracać uwagi fanów/mediów od wcześniejszych trzech filmów. Plany na kolejne lata zobaczycie poniżej w rozpisce - miejmy tylko nadzieję, że kolejne opóźnienia już nie nastąpią.

Drugi sezon Wiedźmina zadebiutuje na Netflixie już w grudniu!

Nowe filmy Marvela - daty premier:

  • Black Widow - 9 lipca, 2021
  • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni - 3 września, 2021
  • Eternals - 5 listopada, 2021
  • Spider-Man: No Way Home - 17 grudnia, 2021
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness - 25 marca, 2022
  • Thor: Love and Thunder - 6 maja, 2022
  • Black Panther: Wakanda Forever - 8 lipca, 2022
  • The Marvels - 11 listopada, 2022
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania - 17 lutego, 2023
  • Guardians of the Galaxy, Vol. 3 - 5 maja, 2023

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu