1

Marvel zapowiada powrót do kin i nowe filmy – znamy daty premier!

Marvel ewidentnie pragnie zrekompensować nam okres zamkniętych kin i braku filmowych premier. Na najbliższe kilkanaście miesięcy zapowiedział nowe filmy z MCU wchodzące do kin, w tym "Eternals" i "Spider-Man: No Way Home".

Odkładana premiera „Czarnej Wdowy” była nie w smak fanom MCU, ponieważ niektórzy z nich oczekiwali ciągłości w zaplanowanych nowościach. Disney długo zastanawiało się, co począć z tym fantem, aż ostatecznie zdecydowano o debiucie online oraz w kinach już 9 lipca. Film będzie dostępny na Disney+ w ramach Premier Access, co oznacza, że niezbędna będzie dodatkowa opłata. Ale najważniejszą informacją dla polskich fanów jest zamiar wznowienia działalności kin od końca maja. Jeśli wszystko pójdzie tak, jak powinno i pandemia nie pokrzyżuje planów to doczekamy się „Czarnej Wdowy” tego samego dnia także w Polsce i to na dużym ekranie.

Nadchodzi finał Lucyfera! Oto zwiastun ostatnich odcinków 5. sezonu!

Filmy Marvela wracają na duży ekran – zapowiedzi premier

Taki optymistyczny scenariusz to podwaliny nowego klipu udostępnionego na kanale Marvel Entertainment, który trwa ponad 3 minuty. Jego pierwsza część to kompilacja scen z dotychczas wypuszczonych filmów, a wszystko po to, by zbudować odpowiedni nastrój tęsknoty za premierami. Zawarto nawet nagranie z premierowego pokazu Avengers: Endgame, w trakcie którego publiczność żywiołowo reaguje na wydarzenia na ekranie. Już niedługo takie obrazki znowu będą nam towarzyszyć, ponieważ Marvel przechodzi do ofensywy i planuje aż cztery premiery do końca tego roku, kolejne cztery w 2022 i potwierdza dwa filmy na 2023, choć to prawdopodobnie nie wszystko, co zobaczymy za dwa lata.

Sporo akcji i nowości w maju na Netflix – oto lista nadchodzących premier!

Po debiucie „Czarnej Wdowy” fani nie będą musieli długo czekać na nowy film, bo już we wrześniu zobaczymy „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, czyli niedawno potwierdzoną premierę. Zwiastun jest już dostępny w Sieci i został dogłębnie przeanalizowany przez wiele osób. Wrażenie pozostawia jednak trochę nijakie, dlatego jestem bardzo ciekaw tego, jak wypadnie cały film, ponieważ na tę chwilę może się wydawać, że będzie to typowy film akcji oparty na sztukach walki wkomponowany w uniwersum Marvela. Czy jednak powinien być czymś więcej?

Pierwsze kadry z Eternals

Nowo zaprezentowany klip nareszcie przynosi nam pierwsze urywki z filmu „Eternals”, który zadebiutuje 5 listopada, czyli ponownie 2 miesiące po wcześniejszej premierze. W obsadzie filmu znaleźli się Angelina Jolie jako Thena, Richard Madden jako Ikaris, Salma Hayek jako Ajak, Kumail Nanjiani jako Kingo, Gemma Chan jak Sersi, Kit Harington jako Dane Whitman, Barry Keoghan jako Druig, Brian Tyree Henry jako Phastos i Lauren Ridloff jako Makkari. Eternals to rasa nieśmiertelnych stworzonych przez Celestiali i wysłanych na Ziemię w celu ochrony ludzi przed Deviantami.

Spider-Man: No Way Home wciąż pilnie strzeżoną tajemnicą

Niestety, w materiale nie pojawiła się nawet jedna klatka ze „Spider-Man: No Way Home”, na co zapewne wielu fanów liczyło. Nie będę ukrywał, że to najbardziej wyczekiwana przeze mnie produkcja ze wszystkich zapowiedzianych na najbliższe miesiące i to z kilku powodów. Po pierwsze, Spider-Man (nawet w MCU) to darzona przeze mnie największą sympatią postać, po drugie w filmie pojawi się dwóch poprzednich Spider-Manów Toby’ego Maguire’a oraz Andrew Garfielda, a po trzecie będzie to prawdopodobnie kluczowy film z punktu widzenia kilku kolejnych (przede wszystkim następne w kolejce „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”), ponieważ wprowadzone zostanie multiversum.

Jeden z najlepszych polskich seriali powraca. Znamy fabułę 2. sezonu „Kruka”

Oprócz tytułu i daty premiery nie dostaliśmy jednak nic, co tylko pozwala mi sądzić, że większość dotychczasowych plotek o filmie się potwierdzi i Marvel nie chce zbyt prędko odwracać uwagi fanów/mediów od wcześniejszych trzech filmów. Plany na kolejne lata zobaczycie poniżej w rozpisce – miejmy tylko nadzieję, że kolejne opóźnienia już nie nastąpią.

Kina wracają, a filmów nie zabraknie! Oto tytuły, które zobaczycie na dużym ekranie

Nowe filmy Marvela – daty premier:

  • Black Widow – 9 lipca, 2021
  • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni – 3 września, 2021
  • Eternals – 5 listopada, 2021
  • Spider-Man: No Way Home – 17 grudnia, 2021
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 25 marca, 2022
  • Thor: Love and Thunder – 6 maja, 2022
  • Black Panther: Wakanda Forever – 8 lipca, 2022
  • The Marvels – 11 listopada, 2022
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 17 lutego, 2023
  • Guardians of the Galaxy, Vol. 3 – 5 maja, 2023