Felietony

Osłony dla iPhone 5 i iPad Mini potwierdzają wygląd nowych iUrządzeń - Antyweb na targach IFA

Jan Rybczyński
Osłony dla iPhone 5 i iPad Mini potwierdzają wygląd nowych iUrządzeń - Antyweb na targach IFA
7

Mnogość akcesoriów dla tabletów i telefonów, zwłaszcza na chińskich stoiskach jest uderzająca. Co prawda u nas tego rodzaju akcesoriów również nie brakuje, ale wciąż niektóre rozwiązania do nas nie dotarły, nie mówiąc o wyższych cenach. Prym wiodą tutaj osłonki i etui na produkty Apple, co ciekawe,...

Mnogość akcesoriów dla tabletów i telefonów, zwłaszcza na chińskich stoiskach jest uderzająca. Co prawda u nas tego rodzaju akcesoriów również nie brakuje, ale wciąż niektóre rozwiązania do nas nie dotarły, nie mówiąc o wyższych cenach. Prym wiodą tutaj osłonki i etui na produkty Apple, co ciekawe, na przynajmniej kilku stoiskach można było znaleźć akcesoria dla urządzeń, które nie zostały jeszcze przez Apple zaprezentowane, mowa tu o następcy iPhone'a 4S i mniejszej wersji tabletu iPad. Wygląda na to, że kształt telefonu i tabletu Apple będzie taki jak w przeciekach, które krążą po sieci.

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem akcesoria do nowego iPhone'a, postanowiłem popytać na innych stoiskach. Reakcje były różne, jedni mówili, że jeszcze za wcześnie, inni, że są już w produkcji, ale nie mają gotowego produktu ze sobą na targach, na kuliku stoiskach były wystawione już gotowe produkty, a sami sprzedawcy wyglądali na absolutnie pewnych siebie, tak jakby mieli już prototypy urządzeń w rękach. W kontekście iPhone'a 5 padła nawet data spodziewanej premiery - 18 września.

Wygląda na to, że jeśli chodzi o plotki dotyczące nowych produktów, to wystawcy z Shenzhen są najlepiej poinformowany źródłem. Oczywiście polecam pewną dozę nieufności, w końcu postawa "wiemy o wszystkim, mamy gotowe produkty" może być tylko pozą, mającą przyciągnąć klientów do ich produktów. Z drugiej strony, zdecydowanie się na produkcję osłonek bez przekonania, że będą pasować byłoby dziwne, a sam kształt przypomina to, co można było wywnioskować z dotychczasowych przecieków - iPhone będzie faktycznie dłuższy przy zachowaniu tej samej szerokości, a iPad mini będzie 7 calowym tabletem. Porównanie do standardowego iPada widać na poniższym zdjęciu.

Interesujące były nie tylko produkty przeznaczone dla nowych sprzętów. Również wybór etui dla tabletów i telefonów obecnie dostępnych na rynku był interesujący. Za zaledwie 6 euro dostaniemy osłonkę na iPada z ciekawą i bardzo dobrze wykonaną grafiką. Firma zapewnia, że możemy podesłać dowolną grafikę, która zostanie umieszczona na finalnym produkcie. Są również etui na iPhone'a.

Nie zabrakło klawiatur które, przekształcą nasz tablet w laptopa, co dla mnie jest trochę dziwne, nie po to kupiłem tablet, żeby robić z niego laptopa. Być może nie powalają jakością, ale cena jest naprawdę atrakcyjna, 13 euro za wersję srebrną i 15 euro za czarną. Ostatnio jak patrzyłem, to niemal każda klawiatura bluetooth, nawet uniwersalna, kosztuje zdecydowanie więcej, a rozwiązania dedykowane są jeszcze znacznie droższe.

Mnie najbardziej spodobał się uchwyt, który jednocześnie ułatwia dziecku trzymanie tabletu, ale i zabezpiecza urządzenie przed upadkiem pod dowolnym kątem, nawet ze sporej wysokości. Chętnie sprawiłbym coś takiego swojemu synowi, który po prostu uwielbia bawić się wszystkim, co ma dotykowy ekran, ale jest jeszcze na tyle mały, że zostawienie go samego z tabletem, nawet na chwilę, wydaje się dość ryzykowne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu