Startups

Orange Fab z roku na roku coraz lepszy. Zobacz kto wygrał w tej edycji

Grzegorz Marczak
Orange Fab z roku na roku coraz lepszy. Zobacz kto wygrał w tej edycji
2

W piątek w Capus Warsaw odbył się finał kolejnej edycji Orange Fab. Bardzo fajnie, że organizatorzy zdecydowali się przenieść się z imprezą z biurowców do miejsca bardziej związanego z startupami. Był dobry klimat i ciekawe projekty.

Orange Fab jest to program akceleracyjny dla małych i średnich firm oraz osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jest to szansa na pozyskanie Orange jako partnera dla waszego biznesu i przy okazji bonusu w wysokości 40 000 zł. Pieniądze w przypadku takich konkursów nie są jednak najważniejsze. Orange przy współpracy z partnerami i mentorami postara się aby zwycięskie pomysły były pokazane na świecie (demo day w Paryżu) oraz aby nabrały odpowiedniego rozpędu, jeśli chodzi o rozwój.

W zakończonej właśnie 3 edycji programu wybrano aż 5 projektów, które przechodzą do programu akceleracyjnego. Widać wiec, że poziom zgłoszeń z roku na rok jest coraz wyższy. Można to było zresztą zaobserwować podczas samego finału, gdzie firmy prezentowały swoje produkty.

Oto zwycięska piątka:

Deskdoo

Deskdoo - rozwiązanie dostępne w modelu oprogramowania jako usługi lub jako prywatna chmura dla klientów korporacyjnych. Wspiera pracę zespołów rozproszonych oraz pracowników zdalnych.

Używając Deskdoo można pracować zdalnie, podobnie jak w biurze, bez instalacji czegokolwiek na komputerze.
Dostępne są typowe aplikacje biurowe, współdzielenie plików, zarządzanie zadaniami, edytory graficzne oraz narzędzia komunikacyjne do pracy grupowej. System jest dostępny z każdego miejsca w świecie.

Sher.ly

Firma została powołana w 2013 roku i zadebiutowała z Betą Sher.ly na konferencji TechCrunch Battlefield w Berlinie zyskując ciepłe przyjęcie i ponad 600 użytkowników w ciągu 2 dni.W 2014 roku firma przeprowadziła udaną kampanię na Kicstarterze na urządzenie storage z softem Sher.ly: Sherlybox.

sher.ly jest oprogramowaniem, które tworzy na własnym storage użytkownika chmurę plików na podobieństwo Dropbox’a. Jest to lokalna chmura bez ograniczeń ilości lub wielkości danych zapewniająca poufność dla udostępnianych danych.
Dane pozostają na nośnikach ich właściciela i nie są nigdzie wysyłane, tylko udostępniane bezpośrednio wskazanym osobom. Tworzymy inteligentną synchronizację danych opartą

iWisher

iWisher jest marketplacem B2B2C, który użytkownikom pozwala zrealizować ich marzenia dzięki funkcji wishlisty zintegrowanej z funkcją bankową, natomiast dla sklepów jest kanałem sprzedaży swoich produktów gdzie sprzedaż rozliczana jest w modelu Cost per Sale

iWisher jest Wishlistą – aplikacją konsumencką, dzięki której użytkownicy mogą kolekcjonować rzeczy, które chcieliby mieć. Pojedynczym iWishem użytkownik może podzielić się ze swoimi znajomymi tworząc Wishlistę urodzinową lub np. listę prezentów ślubnych. Do każdego iWisha przypisany jest unikalny numer rachunku bankowego – to umożliwia grupową zbiórkę na prezent o większej wartości. Użytkownicy mogą również samodzielnie oszczędzać na wyznaczony cel.

Tap4Parking

T4P jest innowacyjnym rozwiązaniem, które informuje o dostępności wolnych miejsc postojowych w miastach. Rozwiązanie jest oparte o specjalnie zaprojektowane przez nas kamery IP.
Informacja o wolnych miejscach parkingowych jest dostępna w czasie rzeczywistym w aplikacji T4P lub na elektronicznych tablicach na skrzyżowaniach.

Ponadto te dane mogą być przekazywane do innych systemów za pomocą API

Wise Stories

To Personalizowany gamebook, w którym dziecko staje się bohaterem fabuły i może wpływać na jej przebieg. Bolący brzuszek, pierwsza wizyta w przedszkolu, pojawienie się rodzeństwa? Jest na to bajka. Podstawą merytoryczną Wise Stories jest bajkoterapia oraz bajkoedukacja.

Gratuluję wszystkim zwycięzcom! Przed nimi teraz 12 tygodni pracy, a potem wyjazd do Paryża na międzynarodowy Demo Day.

Dodatkowo w programie Orange Fab wyróżnione zostały następujące projekty:

NFWare - oprogramowanie wirtualizacji sieci (NFV) dla podmiotów, które mogą przetwarzać ruch na poziomie prędkości sprzętu, ale z wykorzystaniem standardowych serwerów x86 oraz w infrastrukturze chmury.

Inselly - narzędzie do mobilnej sprzedaży na Instagramie.

Message Catcher - dla firm i reklamodawców. Abonent dostaje wirtualny numer telefonu i otrzymuje bonusy za przychodzące wiadomości reklamowe. Nadawca ma pewny kanał dostarczania wiadomości (masowych i spersonalizowanych) i otrzymywania informacji zwrotnych od klientów. Układ idelany?

Pregnabit (teleKTG) - zapisy z urządzenia przesyłane są do analizy do specjalistów (lekarza, położnej) w Centrum Monitorowania teleKTG, którzy na bieżąco analizują przesyłane wyniki. Czyli ciąża pod opieką najnowszych technologii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

startupsorange fab