Mobile

Orange uruchamia sklep z telefonami bez umowy [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Orange uruchamia sklep z telefonami bez umowy [prasówka]
5

Orange rusza ze specjalnym serwisem, gdzie sprzedawane mają być urządzenia mobilne bez konieczności podpisywania dodatkowej umowy. Na początek do oferty trafiło 16 modeli smartfonów, ale w drodze są kolejne. Orange i telefony bez umowy Jak poinformował wczoraj Telepolis, na stronie nowego skle...

Orange rusza ze specjalnym serwisem, gdzie sprzedawane mają być urządzenia mobilne bez konieczności podpisywania dodatkowej umowy. Na początek do oferty trafiło 16 modeli smartfonów, ale w drodze są kolejne.

Orange i telefony bez umowy

Jak poinformował wczoraj Telepolis, na stronie nowego sklepu Orange znajdziemy aktualnie 16 urządzeń, wśród których znajdują się zarówno Androidy, Lumie jak i iPhone'y. Do każdego urządzenia bezpłatnie dołączana jest karta prepaid z pakietem internetowym 2 GB. Zakupiony sprzęt może do nas dojechać kurierem lub pocztą, ale istnieje też możliwość bezpłatnego odebranie go w jednym z ponad 250 salonów sieci Orange. Sklepowi towarzyszy również dział z poradami "ekspertów", ale stoi on na bardzo niskim poziomie.

Apple inwestuje w sztuczną inteligencję

W ciągu ostatnich czterech dni Apple dokonało aż dwóch przejęć firm zajmujących się technologiami związanymi ze sztuczną inteligencją. Pierwszą z nich jest Perceptio rozwijające mechanizmy rozpoznawania obrazów. Mają one samodzielnie się uczyć i identyfikować obiekty bez konieczności uciekania się do zewnętrznych bibliotek lub baz danych. Spekuluje się, że może to mieć związek z planami wejścia na rynek autonomicznych aut, gdzie tego typu rozwiązanie byłoby szczególnie przydatne. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Drugim z przejętych przez Apple startupów jest VocalIQ, który rozwija technologię rozpoznawania i rozumienia ludzkiej mowy przez komputery. Podobnie jak w przypadku Perceptio, nie wiemy jakie pieniądze koncern przeznaczył na inwestycję.

Mikropłatności w Destiny

W Destiny pojawiają się pierwsze mikropłatności. Nie panikujcie jednak, bo nic nie wskazuje na to, aby miały one jakikolwiek wpływ na mechanikę rozgrywki. Zaplanowana na 13 października aktualizacja umożliwi graczom jedynie płacenie za skórki, motywy i inne kosmetyczne dodatki. Jednocześnie każdy z graczy otrzyma pewną pulę srebra na ten cel. Co więcej, w najbliższych miesiącach twórcy będą rozbudowywać grę o bezpłatną zawartość. To wszystko ma potrwać do jesieni 2016, a więc wstępnego terminu pojawienia się Destiny 2.

Mario Kart w Unreal Engine 4

Jakiś czas temu w prasówce pisałem o Legend of Zelda zaprojektowanym przy pomocy silnika Unreal Engine 4. Teraz ten sam autor pokazał na swoim kanale na YouTube, jak mógłby wyglądać Mario Kart w takiej formie. Efekty możecie zobaczyć powyżej - zrywają czapkę z głowy.

Android 6.0 dla Nexusów lada moment

Wczoraj Google udostępnił obrazy na swoich serwerach, a dziś powoli pojawiają się linki do OTA. Aktualizacja Nexusów rusza z kopyta i w ciągu najbliższych kilku dni posiadacze modeli 5, 6, 7 (2013) oraz 9 mogą się spodziewać komunikatu o możliwości pobrania Androida 6.0 Marshmallow.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu