Mobile

Najlepsze aplikacje września na Androida, iOS i Windows Phone

Konrad Kozłowski
Najlepsze aplikacje września na Androida, iOS i Windows Phone
6

Co miesiąc na AntyApps przygotowujemy zestawienia najlepszych aplikacji, które opisywaliśmy w ciągu ostatnich czterech tygodni. Wśród nich znajdują się oczywiście gry i proste programy, ale także i pomocne w codziennych obowiązkach aplikacje. Za poniższymi zestawieniami stoją Bartłomiej Luzak, Kamil...

Co miesiąc na AntyApps przygotowujemy zestawienia najlepszych aplikacji, które opisywaliśmy w ciągu ostatnich czterech tygodni. Wśród nich znajdują się oczywiście gry i proste programy, ale także i pomocne w codziennych obowiązkach aplikacje. Za poniższymi zestawieniami stoją Bartłomiej Luzak, Kamil Świtalski i ja - mamy nadzieję, że znajdziecie pośród nich coś dla siebie.

Android

Cooklet

Aplikacji kulinarnych jest na rynku mnóstwo, a Cooklet z pewnością należy do tych lepiej przygotowanych, zarówno pod względem zawartości, jak i oprawy graficznej. Interfejs jest spójny, program prosty w obsłudze, a fotografie zdecydowanie zachęcają do zamknięcia się w kuchni i gotowania.

Przejdź do wpisu

Minute Video Discovery

Nie wszyscy mają czas, na oglądanie długich produkcji wideo, które każdego dnia zasypują nas ze wszystkich możliwych mediów społecznościowych. Tutaj, nie dość, że treści są dostosowywane do naszego gustu, to jeszcze podzielono je na kategorie.

Przejdź do wpisu

Drivemode

Jeśli często podróżujecie samochodem, rozmawiając jednocześnie przez telefon (oczywiście tylko za pomocą zestawu głośnomówiącego!), Drivemode to aplikacja, która z pewnością ułatwi obsługę słuchawki w trakcie jazdy. Dodając do tego wygodne uruchamianie nawigacji, w oparciu o zdefiniowane wcześniej miejsca a także wygodną książkę adresową, otrzymujemy urządzenie, które zamienia nasz smartfon w mały komputer pokładowy naszego auta.

Przejdź do wpisu

Splyce

Splyce, to aplikacja, która łączy w sobie odtwarzacz oraz wirtualnego DJa, który zmiksuje dla nas wybrane utwory. Jeśli darmowy wariant przekona do siebie użytkowników, podejrzewam, że wykupienie pełnej wersji będzie już tylko formalnością. Pytanie, czy kolejny odtwarzacz muzyczny, znajdzie dla siebie miejsce na rynku. Ten, jest wykonany naprawdę ładnie i przede wszystkim z pomysłem.

Przejdź do wpisu

Sphere

Aplikacja pozwalająca wykonywać fotografie obejmujące 360 stopni. Sphere to bardzo ciekawy projekt w którego bibliotece można znaleźć cały zestaw wyjątkowych i inspirujących grafik, jakich nie uświadczycie nigdzie indziej. Rzecz nietypowa, ale zdecydowanie godna uwagi.

Przejdź do wpisu

Star Wars™: Uprising

Co tu dużo pisać, dla fanów Star Wars, jest to oczywiście pozycja obowiązkowa, ale wydaje mi się, że nawet ci bardziej sceptycznie nastawieni do sagi Lucasa, znajdą tu coś dla siebie. Pierwsza gra sygnowana nową trylogią, z pewnością przyciągnie do tego uniwersum kolejnych, młodych adeptów jedi... ;)

Przejdź do wpisu

AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder to pierwsza aplikacja do screencastów, z której jestem naprawdę zadowolony. Uruchamiałem ją na kilku różnych urządzeniach z Androidem w wersji Lollipop i ani razu nie pojawiły się żadne problemy z nagrywaniem. I dlatego, z czystym sumieniem, mogę ją wam polecić.

Przejdź do wpisu

Loop

Loop to gra, w którą możemy grać bez końca. Rozgrywka nie jest przekombinowan, a z każdym poziomem zabawa wciąga jeszcze mocniej, tym bardziej, że na swojej drodze nie spotkamy żadnych reklam. Industrialna, minimalistyczna oprawa graficzna i muzyka rodem z futurystycznego thrilleru zdecdydowanie przypadną do gustu wielbicielom mroczniejszych klimatów. A proste zasady i pomysłowe łamigłówki spodobają się wszystkim łowcom oryginalnych gier logicznych.

Przejdź do wpisu

Random Fighters

Random Fighters to nie tylko pomysłowa gierka, ale również świetne narzędzie do ćwiczenia pamięci. Mam z tym duży problem, dlatego gra na pewno zostanie ze mną na dłużej, w myśl zasady „przyjemne z pożytecznym”. Nie można również zapomnieć o rozpikselowanym klimacie gier retro i poczuciu humoru, którego nie brakuje w opisach naszych wojowników, nawiązujących do współczesnej popkultury.

Przejdź do wpisu

Morning Routine

Morning Routine to bardzo pomysłowe podejście do… porannej rutyny. Zmuszanie nas do czynności tuż po przebudzeniu może być bardziej skuteczne niż kolejne pięciominutowe dosypianie.

Przejdź do wpisu

Genius

Genius, to chyba największa na świecie strona, agregująca teksty piosenek, pozwalająca użytkownikom wymieniać opinie na ich temat i dzielić się swoimi domysłami, dotyczącymi etymologii poszczególnych wersów. Serwis doczekał się w końcu własnej aplikacji mobilnej, dostępnej na urządzenia z Androidem oraz iOS.

Przejdź do wpisu

Liga Polska Manager

Ligę Polską Manager można pobrać za darmo z Google Play, lecz wymagany jest do tego tablet. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż interfejs gry musi być wygodny w obsłudze, lecz pozwalać na wykonywanie wielu czynności. Warto również dodać, że to wciąż wersja beta. Wiem jednak, jak wielu fanów ma ten tytuł, dlatego już teraz warto sprawdzić, jak wygląda jego mobilna wersja.

Przejdź do wpisu

MotoSave

Autor aplikacji MotoSave wymyślił sposób na to, aby w razie potrzeby, nasz smartfon automatycznie zawiadomił wybraną osobę o sytuacji, w której nie mamy możliwości zrobić tego samodzielnie. Jeśli motory to wasza pasja, myślę, że ten program, koniecznie powinien znaleźć się na pokładzie waszego telefonu…

Przejdź do wpisu

Podcast Addict

Nie dziwię się już, dlaczego Podcast Addict, jest pierwszą aplikacją, która pojawia się w Google Play, kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „podcast”. Zasoby serwisu są naprawdę imponujące, a na tle konkurencji, wyróżnia go dostęp do ogromnej bazy audycji w przeróżnych językach. Nie zabrakło oczywiście setek materiałów po polsku.

Przejdź do wpisu

Spotify Running

Nowa usługa, stanowiąca integralną część aplikacji Spotify, w końcu pojawiła się na urządzeniach z Androidem. Muszę powiedzieć, że program sprawuje się nad wyraz dobrze. Jeśli biegacie z słuchawkami na uszach, na pewno powinniście sprawdzić Spotify Running.

Przejdź do wpisu

Vocabulary Builder

Vocabulary Builder zdecydowanie powinno się znaleźć w urządzeniach osób chcących poszerzyć angielskie słownictwo. Ta aplikacja nie nauczy was konstrukcji zdania czy potocznych wyrażeń, skupia się tylko i wyłącznie na pojedynczych słówkach, przyda się zatem głównie osobom, które mają już pewną wiedzę (a na pewno tym, co mają zamiar przystąpić do językowych egzaminów).

Przejdź do wpisu

iOS

1849: Gold Edition

Jeżeli lubujecie się w grach strategicznych, 1849 to strzał w dziesiątkę. Przyjemna, momentami wymagająca, a teraz dostępna także w edycji Gold, gdzie nie tylko znalazły się wszystkie (uprzednio płatne) dodatki, ale też nie zabrakło tam naszego rodzimego języka!

Przejdź do wpisu.

AdBlock Browser

Przeglądanie sieci bez wtyczek blokujących reklamy to w ostatnich latach spore wyzwanie -- szczególnie ze względu na te samowłączające się filmiki. Z przeglądarką od twórców AdBlocka nie będą one dłużej zagrożeniem.

Przejdź do wpisu.

Angielski z kryminałem

Interesująca koncepcja dla chcących zgłębić język Szekspira i nie boją się rzucić na nieco głębszą wodę. Ta aplikacja to tak naprawdę e-book ze słowniczkiem przygotowanym dla co trudniejszych słów i całym zestawem ćwiczeń, aby utrwalić później nabytą wiedzę.

Przejdź do wpisu.

Canvas Keyboard

Interesująca koncepcja klawiatury, w której możemy zdefiniować wyrazy czy całe zdania, a później ekspresowo zamieścić je w polach wiadomości przyporządkowanym do nich gestem, który sami zaprojektujemy. Jeżeli często zdarza wam się wpisywać te same treści, to warto się zainteresować.

Przejdź do wpisu.

Deponia

Wydaje mi się, że Deponia jest jedną z tych gier, której żadnemu miłośnikowi przygodówek przedstawiać nie trzeba. Wyróżnia ją paleta zwariowanych bohaterów, niebanalne zagadki i świetny humor. No i cóż tu więcej rzec -- nareszcie doczekaliśmy się jej na ekranach tabletów!

Przejdź do wpisu.

Flow for Instagram

Często korzystacie z Instagramu? Jeśli tak, to z pewnością znacie wszystkie słabości oficjalnej aplikacji, które wychodzą przy przeglądaniu tamtejszych grafik. Flow for Instagram to propozycja, która pomoże powalczyć z częścią z nich -- niestety, dla równowagi, jak każdy inny "zewnętrzny" klient, ona również nie posiada dostępu do prywatnych wiadomości czy też zamieszczania fotografii.

Przejdź do wpisu.

SafeKiddo

O bezpieczeństwie dzieci w sieci mówi się bardzo dużo, ale zamiast tylko mówić -- czas działać! SafeKiddo to aplikacja która pozwoli uczynić smartfony i tablety oddawane w dłonie dzieci automatycznie przystosowanymi dla nich, chroniąc je przed nieodpowiednimi treściami.

Przejdź do wpisu.

SPL-T

Produkcja którą przedstawiłem ostatnio znajomym jako moje największe uzależnienie. Tak, od kilku dni nie mogę przestać się w nią zagrywać -- podobnie jak było z Super Hexagonem, ta zabawa również podbiła moje serce niemal natychmiast. Ich wspólnym mianownikiem jest jednak prostota, a nie dynamizm. Bowiem tutaj oddano w nasze dłonie produkcje o... dzieleniu ekranu. Jak to działa? Sprawdźcie sami!

Przejdź do wpisu.

Splyce

Niebanalny, fajnie przygotowany, odtwarzacz muzyczny, który pozwoli wam jednocześnie wcielić się w rolę... DJa!

Przejdź do wpisu.

The Earth

Aplikacje edukacyjne, szczególnie te dla najmłodszych, to trudny rynek. TinyBop jednak udowadniają po raz kolejny że się da. A co ważniejsze, stworzyli program na tyle uniwersalny, że i dorośli siedzą przy nim jak zahipnotyzowani -- tym razem zabierając nas w podróż dookoła i w głąb naszej niezwykłej planety.

Przejdź do wpisu.

Werdsmith

Chcecie pisać, musicie pisać, ale czas przecieka wam przez palce, albo zapominacie o tymże celu? Werdsmith to edytor tekstowy, który o sobie przypomina. A przy okazji wykonany jest na tyle zręcznie, że aż chce się pisać!

Przejdź do wpisu.

Windows Phone

PocketCasts


Wielu osobom tytułu Pocket Casts nie trzeba przedstawiać. Zdaniem niektórych to najlepsza wśród aplikacji pozwalających na śledzenie i odsłuchiwanie podcastów. Po przesiadce z iOS-a na Androida zacząłem szukać czegoś, co zastąpi mi domyślną systemową aplikację do podcastów i obyło się bez niespodzianki.
Przejdź do wpisu.

RunMaster Cycle


Jeśli poszukujecie programu, z którym będziecie się udawać na rowerowe wycieczki, nie jesteście skazani na Endomondo – ciekawą alternatywą jest RunMaster Cycle, czyli aplikacja, służąca do śledzenia przebytej trasy. Na początku w ustawieniach wpisujemy swoje dane: płeć, wagę i wzrost. Będą one potrzebne do określenia ilości spalonych kalorii, ale o tym za chwilę. Aby rozpocząć naliczanie przebytych kilometrów, wystarczy w menu głównym wybrać kafelek o nazwie ride i wcisnąć start. Aplikacja będzie na bieżąco monitorować dystans, czas, ilość spalonych kalorii, aktualną, średnią oraz maksymalną prędkość oraz wysokość.

Przejdź do wpisu.

Sceny filmowe


Jeśli nie zajmujecie się profesjonalną obróbką wideo, ale mimo wszystko chcielibyście podzielić się z rodziną swoim filmem z wakacji, aplikacja Sceny Filmowe prosto ze studia Microsoftu służy pomocą – dzięki niej z łatwością wyróżnicie wybrane przez was momenty napisami oraz muzyką. Sceny Filmowe to proste i skuteczne narzędzie, które przyda się laikom, ale na pewno nie spełni wymagań tych co bardziej zaawansowanych użytkowników.

Przejdź do wpisu.

Infinite Run One


Infinite Run One urzeka przede wszystkim swoim klimatem i bezpośrednim nawiązaniem do chociażby wspomnianych wcześniej gier z serii Mario Bros. Nie chodzi tu tylko o samą stylizowaną grafikę, ale także o oprawę dźwiękową – na przykład odgłos skoku, który nieprzypadkowo przywodzi na myśl kultowe produkcje sprzed ponad dwudziestu lat. Polecam na chwilę nudy entuzjastom gatunku, ale również nostalgikom.

Przejdź do wpisu.

LAM


Znajomemu brakowało do czynszu, więc dorzuciliście mu trochę gotówki? A może ostatnio na mieście nie wzięliście portfela i teraz jesteście komuś winni kilka złotych? Na większą skalę trudno jest o tym wszystkim pamiętać, a zapominanie zwłaszcza o swoich długach nikomu nie powinno wchodzić w nawyk. Może zamiast liczyć na nieomylność swojej pamięci warto skorzystać z odpowiedniej aplikacji? Pomocny może być na przykład LAM – program, który służy do zapisywania pożyczek, udzielonych w obie strony.

Przejdź do wpisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu