Mobile

Posiadacze obecnych flagowców Nokii mogą nie widzieć potrzeby kupowania nowych Lumii - oto dlaczego!

Jakub Szczęsny
Posiadacze obecnych flagowców Nokii mogą nie widzieć potrzeby kupowania nowych Lumii - oto dlaczego!
32

Nowe flagowce Microsoftu to temat niezwykle nośny i oczywiście nic w tym dziwnego. Wraz z ich premierą zadebiutuje na rynku Windows 10 Mobile - długo wyczekiwany następca smartfonowej "ósemki". Odświeżony zostanie design systemu operacyjnego, zostanie dodana masa funkcji, oprogramowanie zostanie "do...

Nowe flagowce Microsoftu to temat niezwykle nośny i oczywiście nic w tym dziwnego. Wraz z ich premierą zadebiutuje na rynku Windows 10 Mobile - długo wyczekiwany następca smartfonowej "ósemki". Odświeżony zostanie design systemu operacyjnego, zostanie dodana masa funkcji, oprogramowanie zostanie "dograne" z aplikacjami i otrzymamy spójny oraz przyjemny w odbiorze produkt. Wśród funkcji nowego systemu jest również Continuum i o nim będziemy teraz mówić.

Obecne flagowce Microsoftu to Lumia 930 oraz 1520 - smartfony o tej samej specyfikacji - nieco już na rynku wysłużone i właściwie bez większych sukcesów. Lumia 930 ponadto jest urządzeniem niesamowicie kontrowersyjnym - już 1520 miała problem z dogonieniem pod niektórymi względami konkurencyjnych propozycji innych producentów, a tymczasem 930 będąca następcą cały czas ciekawej Lumii 920 objawiła się z dokładnie tą samą specyfikacją. Według niektórych komentatorów wydarzeń w środowisku nowych technologii - Lumia 930 nie jest godna nazywanie jej "flagowcem" i dopiero 950 oraz 950 XL zmienią tę sytuację.

Jednak jest coś, co może się okazać ważne dla posiadaczy dwóch najbardziej wydajnych obecnie urządzeń z Windows Phone na pokładzie. Lumia 930 oraz 1520 według informacji z NPU, Continuum ma być ekskluzywną funkcją dla najnowszych flagowców Microsoftu jedynie przez chwilę. Tuż po tym ta funkcja będzie dostępna również na starszej generacji najmocniejszych urządzeń z Windows 10 Mobile na pokładzie, które na pewno otrzymają update do Windows 10 Mobile.

Co bardzo ważne w kontekście wymagać Continuum, ekran do którego podłączymy urządzenie musi obsługiwać wejście HDMI. Dodatkowo, potrzebny będzie nam "Continuum Hub", dzięki któremu będziemy mogli podłączyć ów monitor, klawiaturę oraz mysz. Po tym będziemy mogli korzystać z telefonu zupełnie tak, jak z typowego komputera.

NPU utrzymuje, że źródła w tej kwestii są raczej niezawodne, jednak do premiery Windows 10 Mobile oraz nowych Lumii zostało jeszcze trochę czasu. Z drugiej strony Microsoft może się zwyczajnie rozmyślić i powiedzieć: "Nie, Continuum będzie funkcją dostępną jedynie w nowej generacji i basta". I z drugiej strony, wcale nie byłbym zdziwiony, gdyby do tego doszło. Jeśli nie - moja Lumia 930 może się okazać dosyć ciekawym "minikomputerem" i zapewne z tej funkcji będę korzystał - o ile rzeczywiście się sprawdzi.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu