Felietony

Oppo bawi się designem. Tak wykręconego smartfona na rynku nie było już dawno

Tomasz Popielarczyk
Oppo bawi się designem. Tak wykręconego smartfona na rynku nie było już dawno
15

Wykręconego dosłownie, bo model N3 będzie kolejnym wyposażonym w obrotową kamerkę. Tym razem jednak Oppo poszło na całość, projektując design, który całkowicie zrywa ze standardami wyznaczonymi dotąd przez innych producentów. Na zdjęciach, które wyciekły do sieci widoczna jest konstrukcja kładąca...

Wykręconego dosłownie, bo model N3 będzie kolejnym wyposażonym w obrotową kamerkę. Tym razem jednak Oppo poszło na całość, projektując design, który całkowicie zrywa ze standardami wyznaczonymi dotąd przez innych producentów.

Na zdjęciach, które wyciekły do sieci widoczna jest konstrukcja kładąca bardzo duży nacisk na wbudowany w urządzenie aparat. Nie jest to jednak rozwiązanie znane m.in. z takich modeli, jak Galaxy K Zoom Samsunga. Oppo ponownie stawia na obracaną kamerkę z dwiema diodami LED, która ma posłużyć do wykonywania najlepszych selfie na świecie, a jednocześnie pełnić rolę tradycyjnego aparatu. Tym razem jednak będzie ona wbudowana w walcowatą górną krawędź obudowy, której boki zostaną wykorzystane jako głośniki multimedialne. Trudno stwierdzić, jak będzie wyglądało sterowanie kamerą w praktyce. Można podejrzewać, że regulowanie położenia obiektywu będzie się odbywało automatycznie, za pomocą aplikacji aparatu.

gsmarena_001

Na uwagę zasługuje również reszta obudowy. We znaki dają się tutaj bardzo cienkie ramki wokół wyświetlacza - zarówno po bokach, jak i na dole czy też górze, gdzie ekran niemalże styka się z modułem aparatu. Konstrukcja wydaje się zbudowana z jednego kawałka aluminium, choć równie dobrze może to być tworzywo sztuczne imitujące metal. Na pewno będziemy mieli tutaj do czynienia z oszczędnym i minimalistycznym designem, co sugerują małe okrągłe przyciski regulacji głośności na bocznej krawędzi. Zabraknie natomiast czarnego paska z wirtualnymi guziczkami przy dolnej krawędzi. Zamiast tego Oppo dalej postawi na panel ze sprzętowymi, dotykowymi przyciskami tuż pod ekranem. Plusem takiego rozwiązania będzie nieco większa, efektywna przestrzeń wyświetlania. Pozostaje pytanie, czy umieszczenie tego elementu tak blisko dolnej krawędzi będzie wygodne.

gsmarena_002

Jest to niewątpliwie jedna z najciekawszych konstrukcji, jakie zaprezentowano w ostatnim czasie. Oryginalnością dorównuje jej chyba wyłącznie zakrzywiony wyświetlacz w modelu Galaxy Note Edge Samsunga. Niestety nic więcej na temat samego smartfona (phabletu?) nie wiemy. Pozostaje czekać do oficjalnej premiery, którą Oppo zapowiedziało na październik. Niewykluczone, że, wzorem poprzednika, model N3 będzie dostępny w dwóch wersjach: z autorską nakładką producenta Color OS oraz CyanogenModem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu