Startups

Opiniarka.pl - czy jest potrzebna?

Grzegorz Marczak
7

Dzisiaj na webinside przeczytałem informacje o starcie nowego serwisu opiniarka.pl. W serwisie tym użytkownicy będą mogli wyrazić swoje opinie na temat różnego rodzaju produktów i to na razie tyle. Wprawdzie przyglądając się dokładniej tej stronie można zauważyć iż przy produktach pojawiają się odno...

Dzisiaj na webinside przeczytałem informacje o starcie nowego serwisu opiniarka.pl. W serwisie tym użytkownicy będą mogli wyrazić swoje opinie na temat różnego rodzaju produktów i to na razie tyle. Wprawdzie przyglądając się dokładniej tej stronie można zauważyć iż przy produktach pojawiają się odnośniki sugerujące, że w opiniarce będzie również porównywanie cen.Pomysł na serwis z opiniami o produktach nie jest nowy i nawet u nas jest już kilka podobnych stron. Wydaje się, iż równie trudno będzie o pozyskanie partnera biznesowego w sytuacji w której każda porównywarka cen oferuje również możliwość wyrażania swojej opinii na temat produktu.

Nie wiem jaki model biznesowy zakładają autorzy strony - na razie widać, że serwis zarabiać będzie na reklamach. Idealnie było by jednak zdobyć na tyle dużo użytkowników iż opinie z tego serwisu mogły by być wykorzystywane na aukcjach lub w sklepach internetowych. Warto również wprowadzić opinie video, które ostatnimi czasy są bardzo popularne w internecie i z pewnością uatrakcyjniają i uwiarygadniają opinie użytkownika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu