Startups

Handelo.pl - skep czy nie sklep?

Grzegorz Marczak
Handelo.pl - skep czy nie sklep?
4

O Handelo.pl przeczytałem dzisiaj w idg.pl, ma to być sklep i porównywarka cen w jednym. Moją uwagę zwróciła jednak informacja o tym, że w chwili obecnej w sklepie dostępne jest 250,000 produktów. Liczba ta była na tyle imponująca, że postanowiłem sprawdzić skąd się bierze. Po szybkim przeglądz...


O Handelo.pl przeczytałem dzisiaj w idg.pl, ma to być sklep i porównywarka cen w jednym. Moją uwagę zwróciła jednak informacja o tym, że w chwili obecnej w sklepie dostępne jest 250,000 produktów. Liczba ta była na tyle imponująca, że postanowiłem sprawdzić skąd się bierze.

Po szybkim przeglądzie kategorii okazało się, że czołową grupą produktów są książki i komiksy łączną liczbą ponad 100,000 pozycji. Oczywiście nie jest w tym nic złego, uwielbiam czytać książki są jednak kategorie, które niestety świeca pustkami - ale ogólna suma przedmiotów jest nadal imponująca.Kolejną informacją, którą podało IDG jest fakt, że z Handleo współpracuje ponad 200 sklepów.

Handelo.pl współpracuje z ponad 200 sklepami internetowymi. Serwis nie pobiera żadnych opłat abonamentowych, nie ma także opłat za kliknięcia, jak ma to miejsce w przypadku porównywarek cen. Właściciele sklepów internetowych, zarejestrowanych na handelo.pl, płacą za efekty czyli za sprzedaż produktów.

Gdy tymczasem na stronie handleo mamy skatalogowane niewiele ponad 130 sklepów, oczywiście nie chce się czepiać ale 130 to nieco daleko do "ponad 200". Oczywiście nie wszystkie sklepy mogą być wymienione w spisie a baza danych może być nie do końca aktualna itp.

Czym tak naprawdę chce być czy też będzie ceno można poczytać w informacji dla sklepów

Nie posiadasz jeszcze sklepu internetowego? Nie martw się! Już wkrótce umożliwimy wszystkim podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą założenie sklepu internetowego. Śledź na bieżąco nasz rozwój, a okazja ta na pewno Cię nie ominie!

Czyli docelowo ma to być serwis gdzie będzie można założyć własny sklep internetowy. Nie wiem jednak gdzie w tym wszystkim ma być porównywanie cen? - nie dostrzegłem w chwili obecnej mechanizmu dzięki któremu możemy porównać ceny lub sprawdzić cenę w innych sklepach.

W przypadku kiedy handelo stworzy własną sieć sklepów będzie musiało wziąść na siebie nieco więcej odpowiedzialności - w tej chwili mimo iż wydaje się, że transakcja zakupu przeprowadzana jest w serwisie to jednak zgodnie z regulaminem:

Handelo nie jest sprzedawcą ani usługodawcą ofert prezentowanych w serwisie, a jedynie prezentuje informacje o towarach lub usługach znajdujących się w ofercie Sprzedających. Handelo nie odpowiada za cenę, aktualność, zupełność ani rzetelność informacji, co do przedmiotu oferty Sprzedającego.

Szczerze mówiąc te wszystkie niejasności powodują, że nie jestem pewien czym tak naprawdę jest handelo. Nie do końca jest to sklep internetowy, nie widać aby była to wyszukiwarka cen, w przyszłości natomiast ma to być miejsce gdzie będziemy zakładać własne sklepy.

Trzeba jednak przyznać, że serwis jest bardzo dobrze wykonany i jest kompletny jeśli chodzi o funkcjonalność, która miała być na początku wprowadzona. To na co zwróciłem uwagę to tylko pewne niejasności jakie zauważyłem porównując stan rzeczywisty serwisu z informacjami jakie o nim pojawiły się w internecie. Naprawdę ciekawy jestem co wyrośnie z tego serwisu i w którym docelowo kierunku będzie się on rozwijał.

Ps. Nie lubię podawać pełnych danych adresowych w sklepach internetowych a w handleo mimo iż nie jest to docelowe miejsce dokonania zakupu takie dane muszę podawać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu