Mobile

Netflix wreszcie aktualizuje aplikację na iOS - tej funkcji tu naprawdę brakowało

Konrad Kozłowski
Netflix wreszcie aktualizuje aplikację na iOS - tej funkcji tu naprawdę brakowało
1

Ponad pół roku - tyle użytkownicy Netfliksa na iOS musieli czekać na wdrożenie funkcji, którą w wakacje 2018 roku dostali posiadacze urządzeń z Androidem. Na szczęście Inteligentne Pobieranie w Netflix jest już na iPhone'ach i iPadach.

"Na sam koniec została mi do wspomnienia łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Netflix wprowadził inteligentne pobieranie tylko w aplikacji dla Androida – czy i kiedy zostanie dodana ta funkcja do aplikacji na iOS-a? Nie wiadomo." - pisałem w lipcu 2018 roku.

I niedługo później zapomniałem o dodaniu przez Netflix tej funkcji do aplikacji mobilnych, bo w ruchu do oglądania seriali i filmów najczęściej używam iPada. A na iPadzie gospodarzem jest iOS, gdzie Netflix nie potrafił samoczynnie pobierać i usuwać odcinków seriali. Już umie.

Funkcja działa identycznie, jak w przypadku Androida: jeśli pobraliście do pamięci urządzenia odcinków serialu i obejrzeniu jednego z nich, automatycznie po zakończeniu seansu zostanie usunięty, a przy aktywnym połączeniu Wi-Fi aplikacja samoczynnie pobierze kolejny. Pewien swego rodzaju balans zostaje utrzymany, ponieważ aplikacja zużywa niemal tyle samo pamięci, a my nie musimy żonglować odcinkami. Super sprawa, jeśli nie lubimy wracać do konkretnych epizodów wielokrotnie. O wszystkim poinformują nas powiadomienia, więc mamy też kontrolę nad tym, czy odcinki zostały odświeżone.

Polecamy: Nowości na Netflix na luty 2019 - pełna lista filmów i seriali

Jeśli tak jest i faktycznie istnieją odcinki, które wolicie mieć zawsze przy sobie, to wyłączenie funkcji Inteligentnego Pobierania powstrzyma powyżej opisany proces. Czy mi tutaj czegoś brakuje? A i owszem - wolałbym, by opcja Inteligentnego Pobierania nie zmieniała globalnych ustawień, a pozwalała na korzystanie z niej przy wybranych tytułach. Być może jest to (według niektórych) niepotrzebna komplikacja, ale są takie seriale, które faktycznie oglądam odcinek za odcinek, lecz istnieją też te, które wolałbym zatrzymać na dłużej w pamięci telefonu czy tabletu.

By skorzystać z nowości, jak zawsze, upewnijcie się, że macie na iPhonie lub iPadzie najnowszą wersję aplikacji Netflix - w tym celu odwiedźcie App Store. Później otwórzcie ustawienia aplikacji Netfliksa (więcej - > Ustawienia aplikacji) i w sekcji "Pobrane pliki" pod "Tylko Wi-Fi" powinna widnieć opcja "Inteligentne Pobieranie". U mnie jest już obecna, ale ze względu na opisane powyżej okoliczności (jak na razie) ją wyłączyłem.

A Wy będziecie z niej korzystać?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu