29

Onet Poczta jeszcze istnieje? Tak! I dodaje bardzo przydatną funkcję

Z "portalowych" poczt elektronicznych wyrosłem już bardzo, bardzo dawno temu - w zasadzie wtedy, gdy do głosu doszedł Gmail, jeszcze wtedy dostępny tylko w ramach systemu zaproszeń. Jak na moje potrzeby ówcześnie - świetne, świeże rozwiązanie z atrakcyjną ilością miejsca na dane (która wtedy cały czas rosła). A co słychać u takich graczy jak Onet Poczta?

Okazuje się, że… działa (czego nie wiedziałem, wierzcie, nie interesuje mnie szczególnie ten produkt) i to w najlepsze. Co więcej, Onet zdaje się odpowiadać na potrzeby użytkowników swojego rozwiązania – toteż wprowadza „Pakiet Bezpieczna Poczta”, który wdraża kilka istotnych funkcji mających na celu utrzymanie odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Po pierwsze, Pakiet Bezpieczna Poczta to weryfikacja dwuetapowa – rozwiązanie znane z innych tego typu usług. Użytkownik może uwierzytelnić się za pomocą innego, należącego do niego urządzenia, które dodatkowo poświadczy jego tożsamość.

Weryfikacja dwuetapowa to kolejny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa naszych użytkowników. Onet Poczta udostępnia ją za darmo dla wszystkich osób, które mają bądź planują założyć u nas konto

Zbigniew Wierzchołowski, Business Owner Onet Poczty w Ringier Axel Springer Polska.

Onet Poczta

Jednak nowości w poczcie od Onetu to nie tylko 2FA. Do dyspozycji użytkowników oddana została także specjalna strona, w której może sprawdzić poziom zabezpieczeń konta e-mail: np. sesje z adresami IP maszyn, które łączyły się z kontem, a także ocenić „moc” swojego hasła. Dla mniej zorientowanych użytkowników to całkiem atrakcyjna metoda na sprawdzenie, czy ich ciąg uwierzytelniający jest odpowiedni.

Po zalogowaniu się na swoją skrzynkę użytkownik może przejść do specjalnej strony i sprawdzić poziom bezpieczeństwa konta. Jest w stanie między innymi zweryfikować aktywne sesje – z uwzględnieniem adresu IP oraz daty – a także wylogować się z niechcianych sesji. Oprócz tego: otrzymać informację o ostatniej zmianie hasła, ostatnich logowaniach czy zaktualizować dane profilowe, pozwalające na szybkie odzyskanie hasła. Dzięki temu użytkownik zwiększa kontrolę nad swoim kontem i jego bezpieczeństwem

wyjaśnia dalej Zbigniew Wierzchołowski

Wygląda więc na to, że Onet Poczta nie stoi w miejscu lecz zmienia się wraz z rosnącymi wymaganiami internautów. Te nowości możemy zdecydowanie zaliczyć na plus gigantowi w Polsce.