Google

Nexus One za $530 ? Dziękuję poczekam

Grzegorz Marczak
Nexus One za $530 ? Dziękuję poczekam
13

Wyciekły podobno prawdzie dokumenty pokazujące ceny telefonu Google czyli Nexus One. W międzyczasie pojawiła się też informacja o tym, że Google planuje konferencję prasową, która ma się odbyć 5 stycznia. Temat spotkania ma być Android ale jak przypuszczają wszyscy będzie to również premiera pierwsz...

Wyciekły podobno prawdzie dokumenty pokazujące ceny telefonu Google czyli Nexus One. W międzyczasie pojawiła się też informacja o tym, że Google planuje konferencję prasową, która ma się odbyć 5 stycznia. Temat spotkania ma być Android ale jak przypuszczają wszyscy będzie to również premiera pierwszego telefonu Google.
Wracając jednak do obrazków i informacji, które dostały się w ręce blogerów. Według nich telefon bez blokady na operatora i bez umowy ma kosztować aż 530 dolarów. I to jest chyba najważniejsza informacja dla wszystkich - to, że w sieci T-mobile z dwu letnią umową ma on kosztować ok 180 dolarów interesuje już pewnie tylko mieszkańców US.

Cena Nexus One mnie osobiście rozczarowuje - liczyłem po cichu na to, że Google będzie chciał dokonać małego przewrotu i zaoferuje swój pierwszy telefon w dumpingowych cenach czyli przybliżonych do kosztów produkcji. Stratę jaka powstała by w tym wypadku Google mogło by zrekompensować sobie poprzez reklamę mobilną, sprzedaż aplikacji, przywiązanie klienta do swoich usług (co długoterminowo będzie oczywistym zyskiem) oraz to na co po cichu liczyli wszyscy czyli wprowadzenie rozmów VOIP zamiast klasycznych abonamentów u operatorów.

Niestety (jeśli plotki są prawdziwe) zamiast rewolucji będziemy mieli kolejny telefon HTC, wprawdzie nowoczesny i szybki i z dobrym systemem, jednak będzie to tylko następny smartphonów jakich coraz więcej pojawia się na rynku. Co więc ma mnie zachęcić do wydania tak astronomicznej kwoty na telefon bez umowy?

Na razie zostanę przy swoim G1, który kosztował mnie niecałe 1400 PLN i sprawdza się świetnie. Możliwe, że Nexus One będzie w jakiejś przyzwoitej cenie u naszych operatorów i pojawi się w związku z tym w rozsądnych kwotach na Allegro. Wtedy będzie można się zastanowić czy jest sens inwestować, ale najpierw trzeba poczekać na pierwsze recenzje.

No ale może to wszystko tylko plotki i fałszywe informacje - 5 stycznia już niedługo i wtedy pewnie dowiemy się jakie są prawdziwe plany Google związane z Nexus On.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle phonenexus one