Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Nowa usługa mobilna Google - Near me now

GM
Grzegorz Marczak
16

Google wprowadziło dzisiaj do swojej mobilnej wersji wyszukiwarki nową bardzo ciekawą funkcje o nazwie "Near me now". Dzięki niej dowiemy się o tym co ciekawego jest w pobliżu miejsca w którym się znajdujemy. Oczywiście aby funkcja ta działała musimy mieć włączone usługi lokalizacyjne. Na chwilę o...

Google wprowadziło dzisiaj do swojej mobilnej wersji wyszukiwarki nową bardzo ciekawą funkcje o nazwie "Near me now". Dzięki niej dowiemy się o tym co ciekawego jest w pobliżu miejsca w którym się znajdujemy. Oczywiście aby funkcja ta działała musimy mieć włączone usługi lokalizacyjne. Na chwilę obecną skorzystać z niej mogą użytkownicy (US) telefonów iPhone oraz aparatów z systemem Android 2.1. Oprócz możliwości znalezienia pobliskiej restauracji jest jeszcze możliwość zapoznania się z dokładnymi informacjami na temat miejsca obok którego się właśnie znajdujemy.Na początku kiedy nie doczytałem do końca informacji z oficjalnego bloga Google zacząłem na szybko testować nową opcję. Przełączyłem wyszukiwarkę w G1 na język angielski, otrzymałem komunikat o tym, że aplikacja chce mieć dostęp do mojej lokalizacji i nic - oprócz napisu warszawa pod oknem Google "near me now" się nie pokazało. Dopiero później sprawdziłem w tekście, że opcja ta jest dostępna w telefonach z Androidem 2.1 czyli dokładnie w Droid i Nexus One.Czkawką więc zaczyna się odbijać bałagan jaki Google zrobiło w swoich systemach mobilnych. Niestety najbardziej odczuwają ją użytkownicy starszych systemów Google. Zastanawia mnie jednak z jakiego powodu akurat tak prosto opcja nie jest dostępna dla telefonów z starszą wersją systemu. Przecież np. G1 też obsługuje GPS i usługi lokalizacyjne.

Podczas prezentacji Nexus One odbyła się sesja Q&A na której przedstawiciele Google powiedzieli, że Android 2,1 będzie dostępny dla wszystkich telefonów - mam więc nadzieję, że tak się stanie a w między czasie Google nie zapomni o tym, że wypuściło kilka wersji swojego systemu i chociaż słowem wspomni czy ich użytkownicy na coś mogą liczyć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: