Google

Android czy Chrome OS ?

GM
Grzegorz Marczak
21

Google nieustannie zaskakuje. Do tej pory uważałem, że skoro robi się mały i lekki system operacyjny jakim jest Chrome Os to po to aby obsłużyć takie urządzenia jak tablety czy netbooki . Tymczasem podczas targów CES 2010 Hp zaprezentowało swojego najnowszego "malucha", który obsługiwany jest przez...

Google nieustannie zaskakuje. Do tej pory uważałem, że skoro robi się mały i lekki system operacyjny jakim jest Chrome Os to po to aby obsłużyć takie urządzenia jak tablety czy netbooki . Tymczasem podczas targów CES 2010 Hp zaprezentowało swojego najnowszego "malucha", który obsługiwany jest przez system Android! Nie wiem czy adaptacja systemu do większego urządzenia jakim jest mały komputer z klawiaturą jest to sprawka HP czy też pracują nad takim rozwiązania razem z Google?

W każdym razie Google ma dwa systemy operacyjne i jak widać ich przeznaczenie wcale nie jest takie oczywiste. Niektórzy przypuszczają, że wykorzystanie Androida w netbookach i tabletach jest tylko taktycznym zagraniem, które ma wypełnić lukę w portfolio Google do momentu pojawienia się Chrome OS.

Nie wydaje się to ani dobrą ani spójną strategią. Android może przecież szybko stać się podstawowym wyborem dla producentów sprzętu, ma szybko rosnącą bazę aplikacji, jest systemem który nabiera stabilności i co ważniejsze jest już dostępny.

Może więc dojść do sytuacji w której użytkownicy zaczną porównywać wady i zalety Androida vs Chrome Os - a to chyba nie jest najlepsza sytuacja dla Google ponieważ te produkty przynajmniej moim zdaniem nie powinny ze sobą konkurować.

Zdjęcie komputera HP pochodzi z engadget.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidgoogle chrome