Smartfony

OnePlus 8 Pro i OnePlus 8 już oficjalnie. Doczekaliśmy się wszystkich cech rasowego flagowca. Znamy też polskie ceny

Paweł Winiarski
OnePlus 8 Pro i OnePlus 8 już oficjalnie. Doczekaliśmy się wszystkich cech rasowego flagowca. Znamy też polskie ceny
52

"Najlepszy OnePlus w historii"- takimi słowami OnePlus opowiada o swoim nowym OnePlus 8 Pro. I faktycznie, patrząc na to, co dostał najmocniejszy model firmy można śmiało powiedzieć, że tym razem nie idzie na żadne kompromisy. Niestety nie wyznacza nowych standardów.

O nowych OnePlusach plotkowano już od dawna, sam przygotowywałem materiał z wyciekami dotyczącymi OnePlus 8 Pro i OnePlus 8. Jesteśmy już po konferencji firmy OnePlus, na której pokazano nowe smartfony. Co dostały, ile będą kosztować?

OnePlus 8 Pro - specyfikacja, aparaty, bateria

OnePlus 8 Pro doczekal się wreszcie dwóch rzeczy, na które wszyscy fani smartfonów chińskiej firmy czekaliśmy od lat. Pierwsza to spełnienie oficjalnej normy wodoodporności. OnePlus 8 Pro posiada znaczek IP68, więc teraz na spokojnie i bez nerwów będziecie mogli go zalewać.

Druga kwestia to oczywiście bezprzewodowe ładowanie, którego w 2020 roku już zwyczajnie nie wypadało nie mieć. A jak dawać już indukcyjne uzupełnianie energii, to z pompą - OnePlus zapowiedział Warp Charge 30 Watów, dzięki któremu naładujecie smartfona do 50% w 30 minut. A kablem? Warp Charge 30T od 0 do 60% w 30 minut, więc standardowo dla OnePlusa, bardzo szybko. Pojemność? 4510 mAh.

Co poza tym? Na pokładzie Snapdragon 865, w dwóch wersjach - 8GB i 12GB pamięci RAM. Ekran to Fluid AMOLED o przekątnej 6,78 cala i przekątnej 1400 na 3168 pikseli. Odświeżanie? 120Hz.

Z tyłu cztery aparaty - 48Mpix główny, 8 Mpix obiektyw tele z optycznym 3x zoomem. 48 Mpix szeroki kąt i 5 Mpix czujnik głębi.

OnePlus obiecał oczywiście, że model 8 Pro zrobi fantastyczne zdjęcia i nakręci równie fantastyczne filmy. Ciekawie zapowiada się potrójny HDR do wideo, który będzie łączył 3 jednocześnie rejestrowane nagrania w jedno by wyciągnąć na przykład słabiej doświetlony obiekt na tle dobrze oświetlonego nieba. Zobaczymy jak to wypadnie w praktyce. Do audio natomiast 3 mikrofony wraz z obecnym już na rynku zoomem audio.

Telefon trafi do nas na testy, więc już zapraszam na materiały, ale jeśli nie możecie się doczekać, MKBH przetestował już urządzenie, warto więc rzucić okiem czego się po nim spodziewać.

OnePlus 8 - specyfikacja, aparaty, bateria

OnePlus 8 już bez takich wodotrysków jak wersja Pro, choć firma zapewnia, że to flagowe możliwości w bardziej kompaktowej obudowie. I faktycznie, OnePlus 8 też zapowiada się bardzo dobrze.

Ekran to Fluid AMOLED, mierzy 6,5 cala, ma rozdzielczość 1080 na 2400 pikseli, proporcje 20:9, 402 ppi i odświeżanie 90Hz. W środku Snapdragon 865 i dwie wersje pamięci RAM - 8GB i 12GB. Bateria ma pojemność 4300 mAh i obsługuje OnePlus Warp Charge 30T. W przeciwieństwie do OnePlus 8 Pro nie obsługuje jednak bezprzewodowego ładowania i nie ma certyfikatu wodoszczelności IP68.

W tańszym, mniejszym modelu umieszczono z tyłu trzy aparaty. 48 Mpix główny, 16 Mpix szeroki kąt i 2 Mpix aparat do makro.

Oba modele smartfonów będą obsługiwać 5G.

OnePlus 8 Pro i OnePlus 8 - ceny

Jak ceny? Poznaliśmy już polskie ceny OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro. Niestety, nie jest tanio.

  • OnePlus 8 Pro 12GB - 4699 złotych
  • OnePlus 8 Pro 8GB - 4199 złotych
  • OnePlus 8 8GB - 3299 złotych
  • OnePlus 8 12GB - 3749 zł

Premiera 29 kwietnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu