Mobile

OneDrive w Material Design jest piękniejszy niż kiedykolwiek [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
53

Microsoft nie ma zamiaru gardzić narzędziami, które Google dostarcza deweloperom aplikacji mobilnych. Najnowsza beta OneDrive'a dla Androida wygląda fantastycznie dzięki przejściu na interfejs Material Design. Co najważniejsze, możecie sami już ją przetestować. OneDrive z Material Design Micro...

Microsoft nie ma zamiaru gardzić narzędziami, które Google dostarcza deweloperom aplikacji mobilnych. Najnowsza beta OneDrive'a dla Androida wygląda fantastycznie dzięki przejściu na interfejs Material Design. Co najważniejsze, możecie sami już ją przetestować.

OneDrive z Material Design

Microsoft uruchomił kanał wydań beta dla aplikacji mobilnej OneDrive. Można do niego zapisać się poprzez dołączenie do społeczności na Google+ oraz zapisanie na testy (w takiej kolejności). Pierwsza wersja testowa to całkowity redesign interfejsu. W nowej formie OneDrive wygląda naprawdę dobrze. Zmieniono typografią, zastąpiono dolną belkę pływającym przyciskiem, a górną rozjaśniono i poddano liftingowi. Zmienił się również boczny panel nawigacyjny, który teraz przypomina inne programy z interfejsem Material Design. Jest prosto, estetycznie i przejrzyście, aczkolwiek ciągle nie idealnie. Przed deweloperami sporo pracy, ale pierwsze efekty napawają dużym optymizmem.

Android Wear 5.0.2

Google aktualizuje Androida Wear. Wersja 5.0.2 trafia już do pierwszych zegarków, a w nadchodzących dniach powinni otrzymać go wszyscy posiadacze tego typu urządzeń. Jakie nowości za tym idą i czy warto wypatrywać aktualizacji? Niestety, na żadne imponujące nowości nie liczcie. Android w tej wersji to głównie poprawki mające podnieść stabilność, wydajność oraz niezawodność zegarka. Wraz z nim pojawi się również nowsza wersja Google Play Services. Jako pierwsi aktualizację otrzymują posiadacze zegarków Moto 360. Jak tylko dostanę ją na moim LG G Watchu R, dam znać.

Marcowa aktualizacja dla konsoli Xbox One

W końcu! W marcu Xbox One zostanie rozbudowany o funkcję wykonywania zrzutów ekranu. Są one dostępne w menu Snap wywoływanym poprzez dwukrotne naciśnięcie guziczka Xbox. Wykonany w ten sposób screenshot może posłużyć jako tło w dashboardzie albo trafić do mediów społecznościowych. Na tym nie koniec. Microsoft wprowadził tu również mechanizm sugerowania osób, które moglibyśmy dodać do kontaktów. Podsuwani nam tutaj będą gracze, z którymi często gramy i oglądamy tworzone przez nich treści, a także po prostu znajomi znajomych. Nowością jest też możliwość dostosowania stopnia przeźroczystości kafelków na ekranie głównym.

Ponadto twórcy zadbali o kilka ustawień związanych z prywatnością: bardziej elastyczne możliwości w zakresie udostępniania swojego imienia i nazwiska, funkcję raportowania spamu w komunikatorze, a także ustawienia dotyczące zbierania przez MS danych dotyczących wyszukiwania.

Aktualizacja trafia już do użytkowników kanału testowego, a pewnie w połowie marca zostanie wprowadzona u wszystkich.

Johnathan Nightingale opuszcza Mozillę

Jedna z najważniejszych postaci w zespole Mozilli zdecydowała się na odejście. Johnathan Nightingale po 8 latach pracy w fundacji w marcu zostanie zastąpiony przez kogoś innego. Nightingale pełnił funkcję wiceprezesa zajmującego się Firefoksem. Po jego odejściu Mozilla połączy zespoły zajmujące się rozwiązaniami chmury oraz pracujące nad samą przeglądarką (zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej). Powstałym w ten sposób działem pokieruje Mark Mayo, który przez 4 ostatnie lata skupiał się w Mozilli na usługach chmury. Tym samym Mayo obejmie również stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora generalnego Firefoksa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu