Polska

Omicron - teatr światła i dźwięku, czyli bliskie spotkania III stopnia we Wrocławiu

Marcin M. Drews
Omicron - teatr światła i dźwięku, czyli bliskie spotkania III stopnia we Wrocławiu
Reklama

Niezwykła estetyka science fiction przywodząca na myśl spotkanie z monumentalnym statkiem kosmicznym w kultowym filmie Spielberga. Doniosła muzyka pob...

Niezwykła estetyka science fiction przywodząca na myśl spotkanie z monumentalnym statkiem kosmicznym w kultowym filmie Spielberga. Doniosła muzyka pobrzmiewająca basami, które czujesz w piersiach. Poznaj Omicron - stałą instalację przygotowaną przez artystów z grupy AntiVJ - Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Reklama

To niezwykłe widowisko zobaczyć można do niedzieli, a potem od 20 do 28 lipca. Omicron to teatr światła i dźwięku w słynnej wrocławskiej Hali Stulecia, która, zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maxa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku.

Utwór skomponowany dla Hali Stulecia i dedykowany jej betonowej kopule o średnicy 65 metrów, opiera się na pojęciu bezczasowości w architekturze oraz idei tego, czym była architektura na przestrzeni XX wieku. Inspiracją dla muzyki skomponowanej przez Thomasa Vaquié był zarówno orkiestralny utwór, odbijający się w kolosalnej architektonicznej konstrukcji, jak i elektroniczna faktura, przywołująca działanie czasu.

O (Omicron) from Romain Tardy

Omicron to jedna z wielu atrakcji, jakie dostępne są dzięki działalności Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Ta niezwykła edukacyjna przestrzeń przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat, wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. Dotykowe ekrany i mapy, interaktywna podłoga, makiety budowli, ponad 600 zdjęć i różnorodnych wizualizacji, interaktywne gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych, to wszystko prezentowane jest w klimatycznie zaaranżowanych wnętrzach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu audiowizualnego.

Videomapping Omicron podziwiać można w następujących terminach:
poniedziałek-czwartek: godz. 16:00
piątek: godz. 16:00, 17:00
sobota-niedziela i święta: godz. 11:00, 13:00, 15:00, 17:00

Reżyseria: Romain Tardy & Thomas Vaquié
Architektura: Max Berg (1913)
Efekty wizualne: Romain Tardy, Guillaume Cottet
Muzyka: Thomas Vaquié
Kierownictwo i produkcja: Nicolas Boritch

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama