Polska

Masz wynalazek? Pochwal się nim nad morzem!

Marcin M. Drews
Masz wynalazek? Pochwal się nim nad morzem!
3

Ponad 100 wynalazków z wielu dziedzin nauki, prezentacje najnowszych technologii, profesjonalne szkolenia i konferencje, konsultacje i doradztwo z zakresu finansowania innowacji i prawa patentowego oraz możliwość nawiązania bezpośredniej współpracy z twórcami i zespołami naukowo-badawczymi. Mówiąc w...

Ponad 100 wynalazków z wielu dziedzin nauki, prezentacje najnowszych technologii, profesjonalne szkolenia i konferencje, konsultacje i doradztwo z zakresu finansowania innowacji i prawa patentowego oraz możliwość nawiązania bezpośredniej współpracy z twórcami i zespołami naukowo-badawczymi. Mówiąc wprost, szykuje się gruba impreza!

24-25 października tego roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku odbędą się 9. Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON-INNOWACJE.

(...) to impreza wystawiennicza zorientowana na poszukiwanie i rozpowszechnianie innowacji w wielu dziedzinach, między innymi: automatyce, elektroenergetyce, elektronice, informatyce i telekomunikacji, inżynierii morskiej, medycynie, przemyśle chemicznym, robotyce czy transporcie. Wyniki swoich prac przedstawiają zarówno doświadczone zespoły naukowo-badawcze i firmy innowacyjne, jaki i młode talenty, prezentujące świeże pomysły, innowacyjne rozwiązania i prototypy produktów. Targi stanowią doskonałą platformę kontaktu dla świata nauki, biznesu i przemysłu.

Zakres tematyczny jest niezwykle szeroki i obejmuje dziedziny takie jak automatyka, biotechnologia, budownictwo pasywne, doradztwo i fundusze, ekoinnowacje, elektroenergetyka, energetyka odnawialna, informatyka i telekomunikacja, innowacje w nauce i przemyśle, inżynieria morska, inżynieria, utrzymania ruchu, mechatronika, napędy i sterowanie, ochrona środowiska, robotyka, wynalazki, prasa branżowa.


Film z edycji zeszłorocznej

To niezwykle ważna impreza, bowiem wspiera innowacje i pozwala twórcom oraz ośrodkom naukowym na prezentację swoich dokonań. Jeśli pamiętacie, to właśnie dzięki wynalazczości już za parę lat badania kosmiczne mogą być tysiąc razy tańsze, o czym pisałem tutaj.

Zaprezentowane na Techniconie wynalazki wezmą udział w dwóch konkursach: Grand Prix Innowacje 2013 (regulamin) oraz o Medal Mercurius Gedanensis 2013 (regulamin).

Przy okazji targów warto wspomnieć o planowanym udziale Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To właśnie stamtąd pochodzą opisywane ostatnio w prasie innowacje takie jak automatyczny, inteligentny system wspomagający naukę języka japońskiego czy nowy biometryczny wynalazek rozpoznający ludzi po głosie.

Jeśli wiatry na Bałtyku będą nam przychylne, Antyweb dopłynie do Gdańska i zda Wam relację z tego, co w tym roku zaprezentowali najlepsi polscy wynalazcy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

targiwynalazki