Off topic

Olimpiada z różnych perspektyw

Paweł Grzegorz Iwaniuk
1

Już dzisiaj startują XXIX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Od 8 do 24 sierpnia tego roku, sportowcy z 205 krajów będą ze sobą rywalizowali w 28 dyscyplinach. Tegoroczna Olimpiada jest pod wieloma względami niezwykła, nie tylko dlatego, że odbywa się w Chinach z Tybetem w tle wydarzeń, ale równ...

Już dzisiaj startują XXIX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Od 8 do 24 sierpnia tego roku, sportowcy z 205 krajów będą ze sobą rywalizowali w 28 dyscyplinach. Tegoroczna Olimpiada jest pod wieloma względami niezwykła, nie tylko dlatego, że odbywa się w Chinach z Tybetem w tle wydarzeń, ale również z powodu ilości środków przeznaczonych na organizacje imprezy.
Olimpiada w sieci: Igrzyska w Pekinie to również pierwsza impreza z tej serii, która obecna będzie w internecie na taką skalę. Choć już 4 lata temu, gdy Olimpiada odbywała się w Atenach, dostępne były usługi i narzędzia pozwalające transmitować wideo lub błyskawicznie publikować informacje, to jednak dopiero teraz, dzięki sieci zobaczyć będziemy mogli Igrzyska Olimpijskie w Pekinie z różnych perspektyw.

Olimpijskie kanał na YouTube:
W relacjonowanie Olimpiady włączył się YouTube. Wspólnie z kilkoma dostawcami treści prowadzić będzie on w trakcie imprezy kilkanaście kanał wideo prezentujący imprezę i związane z nią osoby bądź wydarzenia.
Summer Games to kanał prezentujący informacje prasowe i reportaże z Olimpiady. Tworzony jest wspólnie przez Associated Press, New York Times, Reuters, gettyimages, Travel Channel, Ground Report. Znaleźć w nim będzie można wypowiedzi uczestników Olimpiady, opinie ludzi związanych nie tylko ze sportem, ale również polityką, kulturą lub każda inną dziedziną życia, która obecna jest w trakcie odbywających się w Pekinie Igrzysk.
Poza powyższym kanałem, w tej chwili dostępny jest już kanał poświęcony rozpoczynającym się we wrześniu Igrzyskom Paraolimpijskim czyli konkurencjom sportowym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Będzie on nieco inny charakter. Jego głównym zadaniem jest prezentacja zawodników z całego świata, którzy dzięki udziałowi w zawodach przełamują nie tylko własne bariery, ale również te dotyczące postrzegania ich samych przez społeczeństwo. Zainteresowanych zapraszam na ParalympicSportTV.
Igrzyska Olimpijskie w polskim internecie:
W Polsce, zawody olimpijskie obejrzeć będzie można na żywo w sieci, za pośrednictwem naszej ulubionej TVP, która w ramach projektu iTVP uruchomiła specjalny serwis internetowy. Dostępne będą tam transmisje na żywo z zawodów sportowych oraz różne materiały wideo dotyczące polskich zawodników.

Blogosfera w czasie Igrzysk:

Olimpiada to również czas do dyskusji. Blogerzy dyskutują na temat tegorocznej imprezy prowadzą już od dłuższego czasu. Akcja związana ze stroną www.freetibet.pl odbiła się swego czasu dużym echem w polskiej blogosferze. Teraz natomiast spodziewać możemy się komentarzy dotyczących wyników sportowych oraz wydarzeń około olimpijskich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeblogosferaTVPiTVP