Samsung

Ogromna bateria i zakrzywiony ekran. Spodziewam się właśnie takiego Galaxy Note 6

Paweł Winiarski
Ogromna bateria i zakrzywiony ekran. Spodziewam się właśnie takiego Galaxy Note 6
69

W poprzedniej generacji Samsungów zastanawiało mnie dlaczego koreański producent zdecydował się na dwa prawie identyczne modele swoich sprzętów z większym ekranem. Note 5 i S6 Edge + miały identyczne podzespoły, a tymczasem starały się funkcjonować na rynku równolegle. Obstawiam, że taki stan rzeczy zniknie w kolejnej generacji i doczekamy się jednego dużego urządzenia. A plotki i przecieki sugerują, że jest na co czekać.

Co różniło Samsunga Galaxy S6 Edge+ od Note’a 5? Przede wszystkim jeden miał dwie zakrzywione krawędzie ekranu, a drugi rysik. Tymczasem wygląda na to, że Samsung szykuje tym razem jedno urządzenie z dużym ekranem i zamierza wsadzić do niego naprawdę dużą baterię. Jeśli wierzyć plotkom SamMobile (którego doniesienia dotyczące sprzętów Samsunga wielokrotnie się już potwierdziły), koreański producent na chwilę obecną testuje dwa urządzenia - jak zapewne się domyślacie, jeden z płaskim, drugi z zakrzywionym ekranem. W obu przypadkach mowa jest jednak o wyświetlaczu Quad HD z rozdzielczością 2560x1440 pikseli i przekątną 5,8 cala. Oba rozwiązania mają swoich fanów i przeciwników. A może po prostu wystarczy je połączyć?

Miałem przyjemność używać Galaxy S6 Edge+ przez kilka tygodni i bardzo dobrze te testy wspominam. Kompletnie nie potrafiłem jednak znaleźć zastosowania dla zakrzywionych krawędzi ekranu i poza wizualnym aspektem nie widzę sensu takiego rozwiązania. Telefon wyglądał świetnie, ale wizualny aspekt nie jest dla mnie tak istotny, by dokładać do kwoty, którą chcę przeznaczyć na telefon. Brakowało mi w tym modelu rysika, trzymam więc kciuki za to, że jeśli Samsung faktycznie zdecyduje się na jeden duży sprzęt, nie zapomni o osobach, które nie zawsze chcą obsługiwać telefon palcem.

Zmiany szykują się natomiast w temacie akumulatora. Doniesienia mówią o zastosowaniu w Note 6 bardzo pojemnej baterii. Ostatni model posiadał 3,220 mAh, szóstka miałaby dostać aż 4000 mAh. Urządzenie miałoby być napędzane Snapdragonem 823 od Qualcomma lub Exynosem 8890, posiadać 6GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Po bardzo ciepłym przyjęciu „powrotu” do serii S wodoodporności i slotu kart microSD nie wierzę, że Samsung nie zaimplementuje tych rozwiązań w nowym Note. Podobnie jak bezprzewodowego ładowania.

A Wy czego spodziewacie się po Samsungu Galaxy Note 6? Wolelibyście żeby na rynku funkcjonował jeden duży model z zakrzywionym ekranem i rysikiem, czy może możliwość wyboru między dwoma rozwiązaniami jest dla Was optymalnym rozwiązaniem?

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungGalaxy Notehotmobile