Nokia

Oficjalne polskie ceny Nokia X i Nokia XL już znane - szykuje się hit

KK
Konrad Kozłowski
58

Po premierze modeli z serii Nokia X wiele osób zastanawiało się na jakim poziomie zostaną wycenione nowe smartfony fińskiej firmy. Dzięki prawdopodobnie najlepszym umowom z operatorami, obecność Nokii X w ofertach sieci komórkowych w dogodnych cenach była przesądzona, lecz niewiadomą pozostawał woln...

Po premierze modeli z serii Nokia X wiele osób zastanawiało się na jakim poziomie zostaną wycenione nowe smartfony fińskiej firmy. Dzięki prawdopodobnie najlepszym umowom z operatorami, obecność Nokii X w ofertach sieci komórkowych w dogodnych cenach była przesądzona, lecz niewiadomą pozostawał wolny rynek i oficjalna oferta Nokii. Dziś już wiemy - Nokia X kosztować będzie 499 złotych, zaś Nokia XL 699 złotych.

Obecność systemu Android jest na pierwszy rzut oka niezauważalna na Nokiach X. Uwagę zwrócimy przede wszystkim na interfejs ekranu głównego, który wzorowany jest na doskonale znanych kafelkach z Windows Phone. Zauważymy też, że pierwsze skrzypce odgrywają tutaj aplikacje i usługi firmy Microsoft: Skype, OneDrive czy Outlook.com. Głównym źródłem aplikacji na tych smartfonach ma być Nokia Store, lecz możliwe będzie również instalowanie programów z wykorzystaniem plików *.apk oraz z innych sklepów jak chociażby Amazon AppStore.

Podstawowy model - Nokia X- cechuje się 4-calowym ekranem o rozdzielczości 480 na 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Cortex A5 Snapdragon S4 Play i 512MB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddano 4GB pamięci wbudowanej i aparat o rozdzielczości 3 megapikseli. Nokia XL to nieco większy telefon, gdyż na froncie urządzenia znajduje się 5-calowy ekran o tej samej rozdzielczości co opisawana powyżej Nokia X. Wewnątrz jednak znalazła się zwiększona ilość pamięci RAM do 768MB i zdecydowanie lepszy aparat - 5 megapikseli z funkcją autofocusa.

Biorąc pod uwagę wycenienie modeli na kwoty 499 i 699 złotych, możemy przypuszczać, że w niższych abonamentach obydwa smartfony będą oferowane w naprawdę atrakcyjnych cenach. To spowoduje, że spora grupa klientów wybierze właśnie produkty Nokii, której marka jest w naszym kraju wysoce respektowana i doskonale rozpoznawalna. Naturalnie niedługo później będzie można nabyć te telefony niedługo później w jeszcze niższych cenach na rynku wtórnym, co tylko spopularyzuje urządzenia z serii Nokia X. Należy zwrócić uwagę na fakt, że jednymi z poważniejszych konkurentów dla Nokii X i XL będą smartfony Nokii z Windows Phone, między innymi następca Lumii 520.

Źródło: informacje prasowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu