Apple

Office i Flash działają na iPadzie. Wszystko dzięki chmurze

MK
Marcin Kamiński
12

Posiadasz iPada, ale brakuje Ci w nim obsługi technologii Flash, często wykorzystywanej na stronach internetowych? A może pragniesz uruchomić Office’a do edycji dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych? Już niebawem będzie to możliwe. W App Store pojawiła się aplikacja OnLive, oferująca dostęp do wirtual...

Posiadasz iPada, ale brakuje Ci w nim obsługi technologii Flash, często wykorzystywanej na stronach internetowych? A może pragniesz uruchomić Office’a do edycji dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych? Już niebawem będzie to możliwe. W App Store pojawiła się aplikacja OnLive, oferująca dostęp do wirtualnego pulpitu Windows 7 oraz jego funkcji z poziomu najpopularniejszego tabletu świata – iPada właśnie.

Aplikacja OnLive oferowana jest teraz także w rozszerzonej, płatnej wersji Plus. Dzięki opłacie miesięcznej, wynoszącej 5 dolarów amerykańskich, uzyskujemy stały dostęp do wirtualnego pulpitu Windows oraz podstawowych programów - w całości za pośrednictwem sieci, bez konieczności instalowania u siebie czegokolwiek. Wśród aplikacji na wirtualnym pulpicie znajduje się między innymi znana wszystkim przeglądarka internetowa Internet Explorer 9. Po co komuś ta aplikacja na iPadzie? Dzięki wstyczkom Adobe obsługuje ona w pełni technologię Flash, odtwarzając poprawnie posiadającą ją strony internetowe. Osoby posiadające abonament na usługę OnLive otrzymują także pierwszeństwo w logowaniu się do serwisu i dostępie do mocy obliczeniowej serwerów.

Wprowadzona aplikacja wedle pierwszych recenzji sprawuje się dobrze i nie sprawia większych problemów. Zauważalne są drobne opóźnienia przy wprowadzaniu tekstu na dotykowej klawiaturze, już teraz producent zapowiedział jednak wprowadzenie poprawek oraz dodanie obsługi gestów wedle sugestii nadsyłanych przez użytkowników. Wiadomo już także, że spodziewać możemy się rozszerzenia wachlarzu funkcji wirtualnego pulpitu Windows 7 dla iPada – mówi się na przykład o programie do prowadzenia konwersacji na żywo oraz udostępniania podglądu pulpitu innym obserwatorom.

Jak działa wirtualny pulpit Windows oraz flash na iPadzie? Przekonacie się sami oglądając ten film.

Producent aplikacji OnLive nie wyklucza wydania jej w wersji na Androida oraz komputery PC oraz Mac.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

officeAppleflashonlive