Microsoft

Office 365 zintegruje się z Waszymi usługami i aplikacjami

Konrad Kozłowski
Office 365 zintegruje się z Waszymi usługami i aplikacjami
10

Office 365 to produkt, z którego Microsoft jest niezwykle zadowolony. Użytkownicy również chwalą sobie dostęp do zawsze najnowszych wydań aplikacji bez potrzeby ponoszenia sporej inwestycji finansowej przy zakupie normalnej wersji pakietu. Już niedługo Office 365 pozwoli na jeszcze więcej. Jeżeli...

Office 365 to produkt, z którego Microsoft jest niezwykle zadowolony. Użytkownicy również chwalą sobie dostęp do zawsze najnowszych wydań aplikacji bez potrzeby ponoszenia sporej inwestycji finansowej przy zakupie normalnej wersji pakietu. Już niedługo Office 365 pozwoli na jeszcze więcej.

Jeżeli czytaliście na Antyweb o nowościach w OneDrive w ostatnim czasie, mogliście zauważyć, że niedługo po tym jak ogłoszone zostało przydzielenie 1TB każdemu z użytkowników Office 365, Microsoft zrezygnował z tego i zdecydował się przyznać każdemu z nich nielimitowaną dostępną przestrzeń w swojej chmurze. To dobitnie pokazuje jak nowy Microsoft jest zdeterminowany jest wyprzedzić konkurencję i jak najdłużej pozostać liderem.

Choć pakiet Office nie jest jedynym tego typu produktem na rynku, to jednak aż 70% firm z "pięćsetki" Forbesa opiera swoje działanie o takie aplikacje jak Outlook, Word czy Excel należące do usługi Office 365. By zwiększyć ich możliwości Microsoft podjął się stworzenia API pozwalającego zewnętrznym aplikacjom i usługom łączyć się z programami Office, a co za tym idzie: plikami, pocztą, kontaktami i kalendarzem użytkownika.

Za przykład może posłużyć aplikacja pozwalająca dokonywać rezerwacji na podróże z dostępem do naszego kalendarza i kontaktów, czy usługa IFTT wysyłająca nam wiadomość SMS po otrzymaniu e-maila z konkretnego adresu. Jak więc można się zorientować API umożliwia skorzystanie z platformy Microsoftu nie tylko w przypadku aplikacji desktopowych, ale i również mobilnych ponieważ narzędzia dostępne są dla deweloperów aplikacji na iOS-a i Androida.

Kilka dni temu zmianie wizualnej uległ górny panel w każdej z usług webowych Microsoftu, a najprawdopodobniej najbardziej zauważalną był odświeżony app launcher znajdujący się w lewym górnym rogu. Dzięki niemu możemy przełączać się lub otwierać w nowych oknach kolejne usługi, lecz jak na razie znajdziemy tam jedynie te udostępnione przez Microsoft. Na razie, ponieważ wkrótce będzie możliwe dodanie tam innych aplikacji, stworzonych przez firmy trzecie.

Office posiadający już dedykowany mu sklep z aplikacjami i właśnie udostępnione API staje się prawdziwą platformą, której dostosowanie do własnych potrzeb jest coraz łatwiejsze. Przed nami jeszcze trochę czasu oczekiwania, zanim deweloperzy połączą swoje aplikacje i usługi z Office, ale już teraz jestem bardzo ciekaw tego na jakie pomysły wpadną, by uatrakcyjnić swoje rozwiązania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftofficeOffice 365