Microsoft

Gruntowna przemiana OneDrive dla Windows Phone

Jakub Szczęsny
Gruntowna przemiana OneDrive dla Windows Phone
12

Microsoft tuż po tym, jak zrobił prezent subskrybentom usługi Office 365 dając im nielimitowaną przestrzeń w OneDrive, zdecydował się także nieco odświeżyć aplikację do obsługi chmury dla systemu Windows Phone. Wersja 4.4.0.0 jest już dostępna w sklepie zmian i wprowadza naprawdę śmiałe zmiany, takż...

Microsoft tuż po tym, jak zrobił prezent subskrybentom usługi Office 365 dając im nielimitowaną przestrzeń w OneDrive, zdecydował się także nieco odświeżyć aplikację do obsługi chmury dla systemu Windows Phone. Wersja 4.4.0.0 jest już dostępna w sklepie zmian i wprowadza naprawdę śmiałe zmiany, także i te dotyczące samego wyglądu aplikacji.

Oczywiście, wraz z aktualizacją do najnowszej wersji, użytkownicy mogą doświadczyć lepszej wydajności i poprawę ogólnego komfortu korzystania z aplikacji. Microsoft bowiem zaznaczył, że w tej wersji postarał się także o naprawę dotychczasowych zgłaszanych błędów przez użytkowników. Najważniejszą zmianą jest jednak to, iż wraz z wersją 4.4.0.0, OneDrive będzie obsługiwać konta biznesowe. To oznacza, że będąc właścicielem konta OneDrive for Business możemy nim od teraz zarządzać z poziomu aplikacji dla Windows Phone. OneDrive od teraz pozwoli się zalogować dwoma typami kont, osobistym i firmowym, przy czym będziemy mogli używać ich jednocześnie.

Zmiany nie ominęły także wyglądu aplikacji, która odtąd różni się od poprzedniej przede wszystkim nieco kompaktowym paskiem nawigacyjnym reprezentującym ekrany dostępne przez przesuwanie palcem między bocznymi krawędziami (Pliki / Ostatnie / Udostępnione). Także i pasek ustawień został nieco przebudowany - na plus można zapisać nowej aplikacji OneDrive jeszcze lepsze wykorzystanie ekranu w wypadku korzystania z niego na urządzeniach o nieco większych ekranach. W Lumii 1320 aplikacja wygląda naprawdę dobrze, przy czym co najważniejsze, zachowuje się podobnie.

Jak zainstalować OneDrive 4.4.0.0 dla Windows Phone? System sam powinien Was powiadomić o aktualizacji - albo za pomocą interaktywnego kafelka LiveTile (o ile jest on przypięty do ekranu startowego) lub bezpośrednio w Sklepie, w ekranie aktualizacji. Stamtąd już dzieli Was tylko krok od zaktualizowania OneDrive - w tym wypadku serdecznie polecam, zwłaszcza jeśli jesteście właścicielami kont OneDrive for Business.

Aby pobrać OneDrive, możecie także skorzystać z tego linku.

Grafika: Limchenglei

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu