Telekomy

Oferty bez długoterminowej umowy dla firm u polskich operatorów

Grzegorz Ułan
Oferty bez długoterminowej umowy dla firm u polskich operatorów
7

Mniejsze firmy, zwłaszcza te funkcjonujące jako jednoosobowa działalność gospodarcza, zawierają umowy długoterminowe z naszymi operatorami, którzy to mają szeroką ofertę dla firm, by móc otrzymywać faktury VAT za usługi. Sprawdziliśmy więc, którzy operatorzy mają ofertę dla firm, bez konieczności podpisywania umowy aż na dwa lata.

Orange nie ma dedykowanej oferty dla firm bez długoterminowej umowy, nawet nie można wziąć nowego numeru na firmę w ich submarce nju mobile. Podobnie sytuacja wygląda z Play i ich submarką Red Bull MOBILE, przeszedłem przez proces zamówienia w ich ofercie na abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia i nie znalazłem opcji zamówienia ich oferty na firmę. Jedynie w przypadku zakupu abonamentu z telefonem, zakupu samego urządzenia można dokonać na firmę.

Plus z kolei już tak pod górkę nie robi i w swojej submarce Plush już na etapie zamówienia nowego numeru, możemy wybrać ofertę dla firmy. Wybierając na przykład ofertę za 25 zł dostaniemy w pakiecie 10 GB transferu danych, ale dla zatrzymania klienta na dłużej zastosowano tu bonus za lojalność i ten transfer danych rośnie z czasem, po kwartale mamy 2 GB więcej, po pół roku 4 GB więcej, po roku 6 GB więcej, a po dwóch latach 10 GB, czyli łącznie można zgarnąć tak 20 GB transferu danych. Do tego nielimitowane rozmowy do wszystkich podobnie jak SMS-y/MMS-y.

Po kliknięciu w zamówienie przenoszeni jesteśmy do formularza, gdzie można wybrać opcję zakupu na firmę, a na liście rozwijanej znajdziemy cały wachlarz możliwych form działalności. Możemy wybrać jednoosobową działalność, spółkę akcyjną, jawną czy komandytową. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

W przypadku T-Mobile nie znalazłem takiej oferty, a na stronie Heyah nie da się zamówić żadnej oferty, jedynie można wybrać interesującą nas propozycję i zostawić numer telefonu do kontaktu z przedstawicielem operatora.

A jak z wirtualnymi operatorami? Najpopularniejszy obecnie MNVO, czyli Virgin Mobile ma dedykowaną ofertę dla firm, które mogą wybierać spośród trzech dostępnych planów w dwóch wersjach na umowę na 24 miesiące lub z miesięcznym wypowiedzeniem.

Skoro przyglądamy się ofertom bez długiego zobowiązania, popatrzmy na tę drugą opcję. W Planie 1 za 15,45 zł +VAT, mamy do dyspozycji nielimitowane rozmowy komórkowe i SMS-y oraz 3 GB transferu danych, które rośnie do 5 GB po pół roku. Plan 2 za 23,58 zł +VAT, to również nielimitowane rozmowy, ale już do wszystkich również na stacjonarne oraz do nielimitowanych SMS-ów dochodzą nielimitowane MMS-y. Transfer danych rośnie z 8 GB do 12 GB. W ostatnim, 3 Planie za 31,71 zł dochodzi większa paczka danych, która rośnie z 15 GB do 23 GB.

Po przejściu do formularza zamówienia, możemy zmienić zakładkę z opcji dla klienta indywidualnego na biznesowego i zamówić numer na firmę, jak w przypadku Plusha.

Co najważniejsze, w Virgin Mobile możemy również zamówić ofertę na kartę dla firm, na przykład ostatnio opisywany przez mnie pakiet #GIGADAJE za 25 zł z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i 15 GB transferu danych za 25 zł.


Ofertę na kartę dla firm ma również Mobile Vikings, u którego możemy wybrać dwie oferty nielimitowane z 15 GB transferu i 25 GB za 29 zł i 39 zł oraz standardowe oferty za 19 zł i 29 zł.

Podczas składania zamówienia, podobnie jak Virgin Mobile zaznaczamy opcję rejestracji na firmę.

Ostatnią z propozycji umowy bezterminowej, którą znalazłem dla biznesu, jest oferta Lajt Mobile, gdzie mamy do wyboru dwie opcje, z nielimitowanymi rozmowami za 14,99 zł netto oraz z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami i transferem 10 GB za 29,99 zł. W przypadku większej liczby kart przygotowano odpowiednie bonusy cenowe.

Jak widać szału nie ma, jeśli chodzi o liczbę ofert dla firm, ale z pewnością każdy komu zależy na takiej ofercie bez zobowiązania, znajdzie pośród nich coś dla siebie.

Photo: Maridav/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu