Telekomy

Sprawdzamy oferty na abonament dla małych firm u naszych telekomów z „wielkiej czwórki”

GU
Grzegorz Ułan
14

Wczoraj opublikowaliśmy zestawienie ofert na internet mobilny do biura dla małych firm, które znalazłem na stronach operatorów Orange, Play, Plus i T-Mobile, dzisiaj przyjrzymy się ich ofertom na abonament.

Oferta na abonament dla firm od Orange

Orange ma trzy plany abonamentowe dla małych firm. Pierwszy za 34,99 zł +VAT dostajemy w nim nielimitowane rozmowy do wszystkich oraz SMS-y/MMS-y i 10 GB transferu danych. W droższym abonamencie za 44,99 zł + VAT zwiększa się pakiet internetowy do 20 GB (później 1 Mb/s) oraz dochodzi 250 minut na połączenia międzynarodowe do krajów UE, USA i Kanady. W trzeciej taryfie za 64,99 zł +VAT dochodzi jeszcze 200 minut na połączenia wykonywane do Polski z wybranych krajów i pomiędzy nimi (Ukraina, Rosja, Szwajcaria, Chiny, Białoruś, Turcja, Izrael, USA, Serbia, Kanada), wymienne na SMS-y i MMS-y.

Każda kolejna karta SIM w Orange kosztuje 19,99 zł +VAT. Symulacja dla dodatkowych czterech kart z najdroższym abonamentem przedstawia się następująco: 79,96 zł + 64,99 = 144,95 zł +VAT, co daje 28,99 zł +VAT za numer.

Oferta na abonament dla firm od Play

Play z kolei ma dwa plany abonamentowe dla firm - Perfect i Perfect Box. Pierwszy plan to podstawowa oferta z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami SMS/MMS do wszystkich oraz transferem danych 10 GB (bez lejka) za 30 zł + VAT. Jednak, gdy dopłacimy 10 zł dostaniemy "lejek" 1 Mb/s po osiągnięciu 10 GB oraz pakiet internetu do biura z limitem 100 GB, później obniżenie prędkości.

Każda kolejna karta SIM kosztuje 25 zł +VAT, ale po przekroczeniu 5 kart SIM opłata zmniejsza się do 18 zł +VAT. Podobna symulacja, co w Orange daje nam więc 126 zł +VAT, co daje 25,20 zł +VAT za numer.

Oferta na abonament dla firm od Plus

Plus ma trzy pakiety, za 30 zł +VAT, 40 zł +VAT i 50 zł +VAT. Najtańszy pakiet ma nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS do wszystkich oraz transfer danych z limitem 7 GB, za 40 zł jest 12 GB, a za 50 zł 15 GB, w obu przypadkach "lejek" ustawiony na 1 Mb/s. Podobnie jak w Orange, dochodzą tu tez międzynarodowe połączenia, w środkowej taryfie mamy ich 120 minut, a w najdroższej 240 minut.

Za pięć kart SIM w Plusie zapłacimy 150 zł +VAT, co da nam w przeliczeniu na jeden numer koszt 30 zł +VAT w miesiącu.

Oferta na abonament dla firm od T-Mobile

Jeśli chodzi o T-Mobile w zasadzie mógłbym skopiować wczorajszy opis, bo Magenta Biznes to takie połączenie oferty na abonament z ofertą na internet mobilny do biura dla małych firm.

W T-Mobile do numeru głównego dodawana jest karta SIM do internetu mobilnego, który możemy włożyć do routera WiFi w biurze z transferem danych uzależnionym od wybranej taryfy. W najtańszej za 40 zł +VAT będzie to 10 GB (ograniczenie prędkości do 20 Mb/s), za 60 zł bez limitu danych z ograniczeniem prędkości do 20 Mb/s, za 80 zł do 60 Mb/s, a za 120 zł bez żadnych limitów. Oczywiście każda taryfa ma nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS do wszystkich, a każda kolejna karta SIM z wybranym pakietem do numeru głównego kosztuje 30 zł +VAT.

Symulację dla 5 numerów, co by było sprawiedliwie przeprowadzę dla abonamentu za 60 zł, tak więc za 5 kart SIM daje nam to koszt 180 zł, co daje 36 zł +VAT za numer.

Podsumowując, najtaniej abonament dla 5 osób w małej firmie wychodzi w Play, w przeliczeniu na jedną osoba 25,20 zł +VAT i pamiętajmy, że w pakiecie dostajemy internet do biura 100 GB. Pakietu takiego nie ma w Orange (28,99 zł +VAT za numer) ani w Plusie (30 zł +VAT za numer). Jest za to w T-Mobile, do tego bez limitu danych, jedynie z ograniczeniem prędkości do 20 Mb/s, jednak przyjdzie nam za to zapłacić średnio na numer 36 zł +VAT.

Tych z Was, który nie widzieli wczorajszego zestawienia z internetem mobilnym dla małych firm, zapraszam do zapoznania się z nim pod tym linkiem.

Photo: GaudiLab/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu