Telekomy

Czy firmy mają lepiej? Sprawdzamy oferty internetu mobilnego dla małych firm

Grzegorz Ułan
Czy firmy mają lepiej? Sprawdzamy oferty internetu mobilnego dla małych firm
37

Internet mobilny jako domowy internet wybieramy najczęściej w sytuacji, gdy w naszej lokalizacji nie możemy skorzystać z internetu kablowego. Podobny problem mają często małe firmy, które skazane są w takim przypadku na szukanie odpowiedniej oferty u naszych telekomów. Sprawdziliśmy więc jak to wygląda obecnie u „wielkiej czwórki”.

Czas na nasze kolejne zestawienie ofert dostępnych u naszych operatorów, tym razem przyjrzeliśmy się ofertom dla małych firm, a dokładniej ofertom na internet mobilny.

Internet mobilny dla firm od Orange

Jak zwykle zaczynamy alfabetycznie, od pomarańczowego operatora, który ma cztery plany internetu mobilnego dla firm. Pierwszy najtańszy za 34,99 zł + VAT umożliwia korzystanie z internetu mobilnego z limitem przetransferowanych danych 30 GB, po czym prędkość zwalnia do 64 kb/s. Drugi plan ma limit ustawiony na 60 GB (limit ten nie jest pomniejszany w przypadku korzystania z internetu w godzinach 0:00-8:00) w cenie 44,99 zł. Po osiągnięciu limitu prędkość obniżana zostaje do 1 Mb/s. Kolejna taryfa kosztuje już 64,99 zł i pozwala na na transfer danych z limitem 90 GB (później 1 Mb/s), tutaj również mamy włączoną usługę "Szczęśliwe godziny".

Ostatnia taryfa to typowa oferta internetu przeznaczonego do korzystania w biurze. Mamy tu dostępny limit transferowanych danych na pełnej prędkości prawie 1 TB, po przekroczeniu którego prędkość spada do 1 Mb/s. Przy czym limit ten obowiązuje w strefie biurowej, poza strefą można korzystać z tego internetu mobilnego z limitem 60 GB (później 64 kb/s). Cena? 50,99 zł + VAT. Strefę biurową wyznacza się według lokalizacji pierwszego logowania i obowiązuje ona w promieniu 500 metrów od tej lokalizacji.

Internet mobilny dla firm od Play

Play z kolei ma trzy plany abonamentowe w ofercie internetu mobilnego dla firm. Najtańszą opcję mamy za 24,39 zł + VAT, a w niej limit 30 GB (przez pół roku 100 GB). Następna opcja kosztuje 49,99 zł z transferem na pełnej prędkości do 100 GB, po przekroczeniu tego limitu 1 Mb/s oraz za 59,99 zł podobna opcja z dostępem do oferty telewizyjnej HBO.

Internet mobilny dla firm od Plus

Plus ma cztery plany abonamentowe i w każdym dostępna jest w cenie usługa Internet LTE bez końca, co oznacza, że po przekroczeniu określonego limitu danych w każdej technologii, gdy jesteśmy w zasięgu LTE, możemy nadal korzystać z internetu na pełnej prędkości. Limit transferu danych w każdej technologii ustalony został na 35 GB, 50 GB, 70 GB i 100 GB w cenie odpowiednio 30 zł + VAT, 40 zł + VAT, 50 zł + VAT i 70 zł + VAT.

Jeśli chcielibyście sprawdzić tą ofertę, Plus umożliwia przetestowanie jej przez dwa miesiące za 7,32 zł + VAT, bez ponoszenia innych dodatkowych kosztów w przypadku rezygnacji z usług po tym okresie.

Internet mobilny dla firm od T-Mobile

T-Mobile przygotowało ostatnio zupełnie nową ofertę dla firm Magenta Biznes, łączącą nielimitowane rozmowy i wiadomości ze współdzielonym internetem mobilnym.

Tylko w najtańszej opcji mamy limit transferu 10 GB i prędkości do 20 Mbit/s za 40 zł, a w najdroższej za 120 zł żadnych limitów. W przypadku taryfy za 80 mamy z kolei limit prędkości do 60 Mbit/s, a w opcji za 60 zł do 20 Mbit/s bez limitów transferu danych. Każdy numer główny dostaje na start dwie karty, jedną do rozmów, drugą do routera. Natomiast dodatkowe karty SIM dla pracowników kosztują 30 zł w każdej z taryf.

Większość z operatorów ma w ofercie dedykowany internet mobilny dla firm, z którego można korzystać w biurze. Orange daje tu limit prawie 1 TB danych, Plus bez limitu w zasięgu LTE, a T-Mobile nielimitowany transfer w każdej technologii z ograniczeniem jedynie prędkości transferu (bez żadnych limitów w najdroższej opcji). Jedynie Play, nie ma tu specjalnej oferty dla firm, ta opisana we wpisie jest identyczną ofertą z tą dla klientów indywidualnych. Opisywałem je w osobnym wpisie z ofertami na domowy internet mobilny.

Photo: Rawpixel/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu