E-sport

Tego jeszcze nie proponował nikt - Play chce ubezpieczać zbroje, miecze i inne cyfrowe przedmioty graczy

Grzegorz Ułan
Tego jeszcze nie proponował nikt - Play chce ubezpieczać zbroje, miecze i inne cyfrowe przedmioty graczy
7

Ubezpieczenia w Play zagościły w ofercie w połowie grudnia ubiegłego roku, kiedy to udostępnili szeregu produktów ubezpieczeniowych dostępnych dla klientów z poziomu aplikacji mobilnej. Dziś przyszedł czas na pierwsze większe poszerzenie oferty, w której znalazły się dwa nowe na polskim rynku ubezpieczenia dla graczy.

Od dziś w Play będziecie mogli ubezpieczyć wirtualne przedmioty w grach (Bezpieczny Gracz) oraz sprzęt gamingowy (Bezpieczny Sprzęt dla Gracza ). Ubezpieczenie itemów w grach to nowość na polskim rynku, a kradzież wirtualnych przedmiotów w grach jest dość powszechna teraz i pociąga realne straty dla graczy. W przypadku wykupienia ubezpieczenia w Play Bezpieczny Gracz, będziecie mogli liczyć na zwrot poniesionych kosztów w przypadku ataku hakerskiego bądź działania złośliwego oprogramowania wykradającego itemy.

Ile to kosztuje? W wariancie standardowym ubezpieczenie Bezpieczny Gracz kosztuje 1,99 zł miesięcznie (w tym wariancie można odzyskać do 300 zł), a wariancie premium za 6,99 zł miesięcznie do odzyskania będzie możliwe nawet do 800 zł.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play:

Branża gier wideo, której wartość jest szacowana na ponad sto miliardów dolarów amerykańskich, to ogromny biznes nie tylko dla twórców i producentów, ale również dla cyberprzestępców. Niektórzy szukają swoich ofiar w sieciach społecznościowych lub rozsyłają szkodliwe programy, jeszcze inni koncentrują się na spieniężaniu przedmiotów i kont graczy. Według danych platformy Steam, każdego miesiąca ofiarą porwania konta lub kradzieży pada 77 000 użytkowników tej platformy. To pokazuje skalę problemu, który dotknąć może dzisiaj niemal każdego gracza. Nie jest ważne, czy kolekcjonujesz RPG na swoim koncie, kupujesz karty FIFA, czy zdobywasz złoto na olimpiadzie z teamem w CS. Wystarczy że jesteś podpięty do sieci, a z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz stać się celem ataków.

Drugie ubezpieczenie Bezpieczny Sprzęt dla Gracza, pozwala w przypadku na przykład rozlania wody na sprzęt czy zniszczenia sprzętu w wyniku przegrzania się go po kilkugodzinnej rozgrywce w CS GO bądź FIFA, na odzyskanie pieniędzy w kwocie do 3 tysięcy złotych, w przypadku wersji standardowej ubezpieczenia za 4,99 zł miesięcznie i do 10 tys. złotych w wersji premium kosztującej 19,90 zł miesięcznie.

Ubezpieczenie obejmuje konsole do gier, komputery PC, laptopy, tablety, pady, słuchawki i akcesoria do gier, na przykład kierownice, pistolety, miecze czy rakietki do konsoli. Sprzęt musi być nowy, zakupiony nie później niż w ciągu 90 dni. Dopiero w przypadku kontynuacji ubezpieczenia, może on mieć nawet 2 lata od chwili zakupu.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu