Antyweb Poleca

Odczarowujemy zawód programisty. Miesiąc Programowania na Antyweb

Redakcja Antyweb
36

Polska jest krajem z 254 tysiącami programistów i liczba ta stale rośnie. Jesteśmy liderem w naszej części Europy, jednak z wielu analiz wynika, że na rynku nadal brakuje 50 tysięcy specjalistów.

Te liczby sprawiają, że zawód programisty od kilku lat owiewają liczne legendy, mity i plotki. Wśród nich są tematy zarobków, zakresu zadań, używanych technologii, czasu potrzebnego na przygotowanie do zawodu czy sposobów nauki programowania. Jest więc to temat, nad którym z pewnością warto się pochylić.

Antyweb należy do Antygrupy, czyli koalicji wysokiej jakości serwisów, wśród których są jeszcze takie tytuły jak Mam Startup, NowyMarketing i Sznyt. Każdego miesiąca czyta nas ponad 2,5 mln czytelników. Ponad 40% czytelników Antyweba pracuje w branży IT, MamStartup to z kolei jedyny w Polsce serwis w pełni poświęcony technologicznym startupom. Docierając do tak dużej grupy odbiorców związanych z sektorem IT, postanowiliśmy przygotować akcję skierowaną specjalnie do nich.

Tak powstała koncepcja miesiąca z programowaniem w Antygrupie. W nadchodzących tygodniach chcemy odczarować tę profesję. Przez cały miesiąc będziemy publikować wysokiej jakości materiały skierowane do programistów oraz wszystkich osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Z naszych materiałów dowiecie się wszystkiego na temat zawodu programisty, a być może baliście się zapytać.

Wszystkie materiały znajdziecie tutaj: zmienimyswiat.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu