Polska

Jak tu ich nie kochać? Teraz odbierzesz paczkę z Paczkomatu InPostu zdalnie!

Grzegorz Ułan
Jak tu ich nie kochać? Teraz odbierzesz paczkę z Paczkomatu InPostu zdalnie!
63

InPost poinformował właśnie o bardzo ciekawej nowości w swojej najnowszej odsłonie aplikacji InPost Mobile 2.0, która pozwoli rozładować kolejki przed Paczkomatami. To dobra wiadomość, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się okresu przedświątecznego.

Wiem, że InPost miał swój zły okres i ma za sobą kilka niepopularnych decyzji, zwłaszcza po przegranym przetargu na przesyłki sądowe z Pocztą Polska. Niemniej, od kiedy skupili się tylko na rynku polskim i rozbudowie sieci Paczkomatów wszystko wróciło na dobre tory i ciężko im teraz cokolwiek zarzucić. Oczywiście zdarzają się nadal wpadki, niezadowoleni klienci, paczki krążące pomiędzy Paczkomatami czy magazynami, ale to wpisane jest w działalność operatorów kurierskich, zdarzają się wszystkim.

Sama rozbudowa sieci Paczkomatów, to nie wszystko, co dzieje się teraz w InPost, przypomnę tylko pomysł na rozszerzenie działalności na Lodówkomaty czy działania ukierunkowane typowo na klientów i decyzja o rezygnacji z SMS-ów na rzecz kodów z aplikacji, a nawet obniżka cen za przesyłki, co było sporym zaskoczeniem, bo to niespotykane w dobie rosnących cen za usługi.

Zdalne otwieranie skrytek w Paczkomatach InPostu

Teraz przyszedł czas na kolejną nowość, która jeszcze bardziej powinna przekonać klientów do korzystania z aplikacji mobilnej InPostu, dzięki której nie będzie już potrzeby podchodzić w ogóle do panelu z wyświetlaczem w Paczkomacie i wklepywać kodów z e-maila czy SMS-a (niektórzy z Was raportowali pod ostatnim wpisem, że mimo wycofania się z nich, nadal przychodzą na Wasze telefony). Nie będzie też trzeba skanować kodów QR.

Z przyjemnością informujemy, że właśnie wystartowała nasza nowa, ulepszona aplikacja InPost Mobile 2.0 z rewolucyjną funkcją zdalnego otwarcia skrytki w Paczkomacie.  W InPost stawiamy w centrum Klienta, ponad wszystko ceniąc jego wygodę. To w głównej mierze maksymalizacja komfortu odbioru paczek w Paczkomatach napędzała nas w tworzeniu nowej wersji aplikacji. Jesteśmy przekonani, że jest to również istotny krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa, jakie daje sama aplikacja.

Co najważniejsze, z nowej funkcji w aplikacji skorzystacie w niemal każdym Paczkomacie, aktualnie w 95%, czyli można będzie mówić o pechu, jeśli na takowy nie traficie.

Jak skorzystać z nowej funkcji zdalnego otwierania skrytek? W momencie, gdy paczka znajdzie się już w naszym Paczkomacie, dostaniemy powiadomienie  w aplikacji o możliwości jej odbioru i w szczegółach przesyłki znajdziemy opcję - Otwórz skrytkę zdalnie. Dodatkowo, oprócz automatycznego jej otworzenia, w samej aplikacji podświetli się nasza konkretna skrytka. Podejrzewam, że to na wypadek, jakby kilka osób nagle znalazło się w tym samym momencie przy Paczkomacie i jednocześnie otwierali swoje skrytki w ten sposób.

Nowy cennik dla usługi Pobranie Należności dla przesyłek Paczkomaty 24/7

To nie wszystko od InPostu, od 18 listopada wchodzi w życie nowy cennik przy płatnościach za pobraniem w Paczkomacie, w usłudze cash on delivery (COD).

Po nowemu, klienci biznesowi, którzy podpisali umowę z InPostem, w miejsce dotychczasowej opłaty w wysokości 1,3% wartości pobrania zapłacą stałą zryczałtowaną opłatę 1,50 zł netto. Z kolei klienci bez podpisanej umowy 2,99 zł netto.

Nowy cennik zaktualizuje się automatycznie, bez konieczności zmiany umowy.

Z planowanych nowości natomiast, InPost zdradza jeszcze, że w najbliższym czasie udostępni możliwość nadawania paczek za pomocą aplikacji.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu