Polska

eobuwie.pl rozwiązuje właśnie odwieczny problem z butami kupowanymi online

Grzegorz Ułan
eobuwie.pl rozwiązuje właśnie odwieczny problem z butami kupowanymi online
37

Szczerze powiedziawszy to jedyny powód, który powstrzymuje mnie przed kupowaniem obuwia online - numer numerowi nierówny. Ileż to razy miałem problem kupując 44 u jednego producenta, 44 u innego już był za duży lub za ciasny. eobuwie.pl wpadło na pomysł jak ten problem rozwiązać.

eobuwie.pl wykonało skany i modele 3D 40 tys. modeli butów od prawie 500 marek i uruchomiło w centrach handlowych i swoich punktach sprzedaży stacjonarnej w całej Polsce punkty skanowania stóp swoich klientów. Dzięki stworzeniu modeli 3D stóp klientów są teraz w stanie wskazać dokładne rozmiary butów, które będą idealnie na nas pasować, niezależnie od producenta i jego „rozmiarówki”.

Dzięki zaawansowanej technologii, skaner esize.me jest w stanie wykonać dokładny model 3D Twoich stóp, uwzględniający długość, szerokość, wysokość i tęgość stopy. Obraz 3D oraz precyzyjne wymiary stóp są wyświetlane na urządzeniu dotykowym, na którym możesz zapoznać się ze szczegółowym modelem i danymi nt. wymiarów. Proces skanowania trwa kilka sekund i jest darmowy.

Aby wykonać swój model 3D stóp wystarczy odnaleźć na mapie dostępnej na stronie esize.me punkt skanowania znajdujący się najbliżej (aktualnie 33 takie miejsca w całym kraju) i skorzystać z dostępnego tam skanera. Po zdjęciu butów, stajemy na skanerze i rozpoczynamy skan, który trwa kilka sekund.

Po wykonaniu skanu pozostaje go tylko zapisać na naszym koncie. W tym celu podajemy nasz adres email i numer telefonu, na który przyjdzie po chwili SMS kod potrzebny do zapisania naszego skanu na naszym koncie.

Od tej chwili w stacjonarnych sklepach eobuwie wystarczy skorzystać z dostępnych tam tabletów i zalogować się na swój numer telefonu, by zacząć wybierać sobie dopasowane do naszych stóp rozmiary różnych rodzajów butów. Co najważniejsze możliwe to też będzie online na stronie eobuwie.pl jeśli zdecydujemy się dodać nasz skan stopy do swojego konta w tym sklepie internetowym.

Pomysł ten w zasadzie rozwiązuje wszelkie problemy z kupnem obuwia na odległość. Po zeskanowaniu stopy i stworzeniu naszego własnego modelu 3D stopy, system będzie znał unikalny kształt naszych stóp i wskaże nam rozmiar, który powinien idealnie na nich leżeć.

Idealnie by było jakby jeszcze wyeliminował otarcia, które potrafią przez kilka tygodni od nowości pojawiać się na stopach czy palcach, mimo, iż podczas mierzenia w sklepie wydawało nam się, że idealnie sami dopasowaliśmy rozmiar.

Jak będzie w praktyce trzeba będzie przekonać się samemu, cieszy jednak fakt, że ktoś wpadł na taki pomysł. Z pewnością samemu sklepowi przysporzy to nowych klientów, którym często się zdarzało kupić buty, które okazywały się nieodpowiednie po dostarczeniu przez sklep internetowy i musieli je odsyłać. Teraz dzięki skanowi stopy ryzyko nietrafionych zakupów może znacznie spaść, a być może i uda się dobrać rozmiary, które będą jeszcze lepiej pasować niż te, które wcześniej samodzielnie wybieraliśmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu