Telekomy

Od nowego roku Multimedia Polska bez kanałów Polsatu. Można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji

Grzegorz Ułan
10

Multimedia Polska poinformowała wczoraj na swoich stronach o zmianach w ofercie programowej, które mają nastąpić z dniem 1. stycznia 2021 roku.

Zmiana oferty programowej jest istotna, bo obejmuje usunięcie z puli gwarantowanych programów Polsatu, a więc upoważnia do wypowiedzenia umowy, a operatorowi nie przysługuje zwrot ulgi z tego tytułu przyznanej abonentom podczas podpisywania umowy.

Jakie kanały znikną? Operator wymienia tu takie kanały jak: POLSAT 2, POLSAT NEWS HD, POLSAT CAFE HD, POLSAT PLAY HD, DISCO POLO MUSIC, POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA, POLSAT FILM HD.

Będziemy też prawdopodobnie zmuszeni wkrótce do całkowitego zaprzestania dostarczania Państwu tych programów jak i pozostałych programów nadawcy Telewizji Polsat Sp. z o.o., które Państwu obecnie dostarczamy. Poinformujemy Państwa do 20 grudnia 2020 roku, o tym kiedy programy zostaną wyłączone, które z programów wyłączymy i jakie programy wzbogacą naszą ofertę w miejsce usuwanych programów. Informacje będą na naszej stronie www, kanale planszowym a tych z Państwa, którzy nam przekazali swój adres e- mail, poinformujemy w dedykowanej wiadomości e- mail.

Z czego wynika ta decyzja o usunięciu kanałów Polsatu? Operator nie zdradza dokładnie szczegółów, ale zaznacza, że zakres tych zmian uwarunkowany jest technologią świadczenia usługi (telewizja cyfrowa lub telewizja analogowa) i miejscem jej dostarczania (adres zamieszkania abonentów).

Multimedia Polska informuje jednocześnie, iż wyniku powyższych zmian, abonentom przysługuje prawo wypowiedzenia umowy w terminie 30 dni od opublikowania tej informacji. Pojawiła się ona wczoraj, więc wypowiedzenie trzeba złożyć do 30 grudnia 2020 r. Wypowiedzenie powinno być złożone w formie pisemnej i wysłane na adres siedziby operatora - ul. T. Wendy 7/9, 81-341 Gdynia lub złożone w Biurze Obsługi Klienta.

Źródło: Multimedia Polska.

Aktualizacja 04.12.2020roku

Vectra przesłała nam zaktualizowaną informację w związku z opisywaną sytuacją wyłączenia kanałów Polsatu. Publikujemy ją w całości:

Z dniem 1 stycznia 2021 roku nastąpią zmiany w ofercie programowej Multimedia Polska, polegające na wycofaniu części programów z oferty objętej gwarancją Operatora. Programy POLSAT i TV4 są co do zasady stałym elementem naszej oferty telewizyjnej. Wszystko wskazuje, że kanały TV6, SUPER POLSAT, FOKUS TV, POLO TV, ESKA TV oraz NOWA TV również pozostaną dostępne na stałe w naszej ofercie.

W przypadku oferty cyfrowej, od 1 stycznia 2021 roku kanały POLSAT 2, POLSAT NEWS HD, POLSAT FILM HD, POLSAT CAFE HD, POLSAT PLAY HD, DISCO POLO Music, POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA przestaną być kanałami gwarantowanymi i będzie można je usunąć w każdej chwili. Poinformujemy naszych klientów do 20 grudnia 2020 roku, o tym kiedy programy zostaną wyłączone, które z programów wyłączymy i jakie programy wzbogacą naszą ofertę w miejsce usuwanych programów. Informacje pojawią się na naszej stronie www, kanale planszowym a tych z klientów, którzy przekazali nam swój adres e-mail, poinformujemy w dedykowanej wiadomości e-mail.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu