Telekomy

Koniec nocnego transferu bez limitu w ofercie na kartę w Play. Gdzie jeszcze skorzystamy z takiej opcji?

Grzegorz Ułan
2

Jeden z naszych Czytelników podesłał nam dzisiaj informacje o wycofaniu się Play z nocnego transferu dla nowych klientów w ofercie internetu mobilnego na kartę. W zasadzie była to jedyna możliwość na korzystanie z nielimitowanego internetu w ofertach na kartę. Sprawdźmy więc, czy jeszcze któryś z operatorów ma taką opcję.

Dla klientów indywidualnych, którzy nie mają możliwości w swojej lokalizacji korzystania z internetu stacjonarnego i ratują się internetem mobilnym, w zasadzie tylko nielimitowany transfer nocny pozwala na pobieranie z sieci dużych paczek danych bez pomniejszania podstawowego limitu transferu danych w swojej ofercie.

Nocny transfer bez limitu w Play

Sprawdziliśmy na stronie Play, jest jeszcze dostępna zakładka - "Noce bez limitu GB", ale podlinkowana do niej strona przekierowuje już do strony głównej oferty internetu na kartę. Nasz Czytelnik znalazł jeszcze odnośnik do tej usługi, prawdopodobnie w Google, bo na stronie Play nie udało mi się jej znaleźć, z której wynika, że nocny transfer mogą aktywować jeszcze jedynie posiadacze starszych taryf.

Sprawdziłem wszystkie oferty na internet mobilny u wszystkich operatorów i żaden z nich nie ma w swojej ofercie prepaid takiej usługi. Znalazłem za to kilka ofert abonamentowych na internet mobilny i kilka opcji bez zobowiązania, ale z limitem transferowanych danych w nocy do 200 GB.

Nocny transfer bez limitu w Orange

Noce bez limitu danych i prędkości dostępne są w ofercie abonamentowej na internet mobilny pod nazwą "Szczęśliwe godziny". W godzinach od 0:00 do 8:00 korzystanie z internetu nie pomniejsza podstawowego pakietu danych.

W planie Internet Domowy 4G za 59,99 zł miesięcznie, usługa "Szczęśliwe godziny" wliczona jest w cenę abonamentu, ale klienci korzystający z tańszych planów Internet Mobilny Podstawowy za 9,99 zł i Internet Mobilny Optymalny za 39,99 zł mogą ją włączyć sobie samodzielnie na koncie, a opłata za nią wynosi 4,99 zł miesięcznie.

Co więcej za kolejne 10 zł miesięcznie można skorzystać tu z usługi "Bez limitu danych", która pozwala korzystać z internetu po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych z prędkością do 5 Mb/s.

Tak więc w zasadzie w najtańszym planie, sumując wszystkie koszty dodatkowe, za 34,99 zł możemy korzystać w miesiącu z 20 GB transferu danych w dzień na pełnej prędkości i później z ograniczeniem do 5 Mb/s oraz przez cały miesiąc w nocy na pełnej prędkości i bez ograniczeń transferowanych danych.

Nocny transfer bez limitu w Plus

Pakiet nocny w ofercie internetu mobilnego w Plusie działa od godziny 1:00 do 8:00, ale z ograniczeniem do 200 GB w miesiącu za 3 zł miesięcznie.

Jednak trzeba wspomnieć tu o możliwości korzystania z tego internetu mobilnego (od planu za 40 zł miesięcznie) w zasadzie przez całą dobę bez limitu danych w zasięgu LTE/5G, dzięki usłudze "LTE bez końca", z ograniczeniem prędkości do około 20 Mb/s po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych. Choć jak donoszą niektórzy Czytelnicy, Plus mocniej obcina tą prędkość w niektórych przypadkach, jednak nie niżej niż te 5 Mb/s, które mamy w Orange za dodatkową opłatą.

Nocny transfer bez limitu w T-Mobile

Na stronach T-Mobile znalazłem link do oferty z nielimitowanym transferem w nocy od 00:00 do 9:00 - "Blueconnect noc" za 9,08 zł miesięcznie, ale podany na tej stronie regulamin usługi informuje, że taka opcja dostępna była tylko to 2015 roku.

Nocny transfer w ofertach bez zobowiązania

Nocny transfer dostępny jest u trzech operatorów w ofercie bez zobowiązania, ale z limitami ściągniętych danych. W lajt mobile mamy pakiet 200 GB do wykorzystania w nocy od 01:00 do 8:00 za 39,99 zł. Drugi operator Otvarta również daje 200 GB w nocy w godzinach od 00:00 do 8:00 za 44,99 zł, z kolei Premium Mobile za 49,90 zł i w godzinach 01:00 - 8:00.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu