Ciekawe strony

Seesmic.com - ciekawa zmiana

Grzegorz Marczak
Seesmic.com - ciekawa zmiana
3

Seesmic to serwis internetowy, który zaczął od bycia video chatem (w dużym uproszczeniu), nawet sprawnie to działało choć strona zbudowana prawie w całości we flashu była dość irytująca. Jakoś nagrań był i jest to chyba największy problem tego serwisu. Ostatnio sprawdzałem i nawet Youtube potraf...

Seesmic to serwis internetowy, który zaczął od bycia video chatem (w dużym uproszczeniu), nawet sprawnie to działało choć strona zbudowana prawie w całości we flashu była dość irytująca. Jakoś nagrań był i jest to chyba największy problem tego serwisu. Ostatnio sprawdzałem i nawet Youtube potrafi nagrać obraz z kamery komputera w dużo lepszej jakości niż Seesmic. Mimo to serwis zyskał grono wiernych fanów video dyskusji.

Niestety komentarze i chat video nie spopularyzowały się zbytnio w internecie (a przynajmniej takie są moje obserwacje). Powodów takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo, ważne jednak jest to że Seesmic zamiast skupić się na video zaczął budować swoją markę jako zupełnie inny produkt. (12 milionów dolarów od inwestorów trzeba wydać na coś co ma szansę na zarobienie pieniędzy).

Autorzy serwisu skierowali cały swój wysiłek na stworzenie pakietu narzędzi do obsługi Twittera i Facebooka. Powstający nowy seesmic.com jest tak naprawdę stroną dla trzech produktów czyli Seesmic Desktop (najnowsza wersja 0.4 została wypuszczona klika dni temu), Seesmic na iPhona (w trakcie tworzenia), oraz wersji webowej Seesmic (premiera miała miejsce klika dni temu).

Kiedy ostatni raz testowałem klient desktopowego od Seesmic miał on sporo błędów i sporo niedociągnięć dlatego na jakiś czas odpuściłem sobie korzystanie z tego typu narzędzi (a inne produkty tego typu jakoś mnie nie kuszą). Przedwczoraj dostałem mailem informacje o nowym produkcie Seesmic Web oraz przypomnienie o Seesmic desktop, który pojawił się w wersji 0.4. Zainstalowałem, przetestowałem i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę dobra aplikacja dla wszystkich którzy korzystają z Facebooka i Twittera.

Świetnie rozwiązane są panele, czyli bloki z informacjami. Możemy ustawić sobie obok siebie stream z Facebooka i Twittera, dodatkowo jako nowy panel możemy zdefiniować hasło które chcemy śledzić przez wyszukiwarkę na Twitterze (jest to bardzo pomocne do monitorowania jakiegoś wydarzenia czy interesującego nas tematu). Oczywiście możemy wysyłać też z aplikacji nasze statusy - i tutaj jest mały zgryz bo chyba nie można wysłać informacji do dwóch serwisów jednocześnie (albo się czegoś nie dopatrzyłem).

Oglądając stream informacji z Facebooka nie wiem dlaczego ale nie widać statusów dostarczanych przez aplikację blilpową - nie wiem gdzie leży wina, ale przypuszczam że jest ona po stronie seesmica.

Świetnym uzupełnieniem Seesmic Desktop jest Seesmic Web. Jest to webowe narzędzie pozwalające nam na korzystanie z Twittera i Facebooka w takim sam sposób jak przez aplikację seesmic. Mamy więc również panele, na bieżąco podgląd na informacje z obu serwisów, możliwość dodawania nowych paneli itp.Podsumowując, polecam przetestować nowe produkty z seesmic.com. Dla osób, które często korzystają z Facebooka i Twttera będą seesmic będzie z pewnością bardzo dobrym narzędziem. Mam nadzieję, że kiedyś Blipa i Flakera również będzie można obsługiwać w podobnym narzędziu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterFacebookseesmic.com