Polska

Polskie show na miarę amerykańskiej telewizji? W sobotę premiera

Konrad Kozłowski
Polskie show na miarę amerykańskiej telewizji? W sobotę premiera
9

Showmax odlicza do premiery swojego nowego programu. Saturday Night Live zadebiutuje w przyszłą sobotę, 2 grudnia o 21:00, a dziś poznaliśmy obsadę SNL Polska.

Jestem sympatykiem amerykańskich late-night talk show i często zastanawiałem się, dlaczego taki format nie przyjął się w naszym kraju. Owszem, namiastki tego, co ogląda się w Stanach, można było zobaczyć i u nas, ale żaden z programów nie miał aż tak dużego znaczenia dla kultury, jak Tonight Show, Late Show, Late Late Show czy Late Night. Ich prowadzący sygnują programy własnymi nazwiskami, a zmiana na fotelu gospodarza programu to niemałe wydarzenie. Saturday Night Live to jeden z najdłużej emitowanych programów w amerykańskiej telewizji, a nabycie praw do takiego formatu przez Showmax było dla mnie pewną niespodzianką. To niedawna nie wiedzieliśmy niemal nic o tym, jak SNL Polska będzie wyglądać - mogliśmy tylko zakładać znając zasady rządzące pierwowzorem. Poznaliśmy obsadę i pierwsze gwiazdy

Stała obsada Saturday Night Live Polska

Laura Breszka, Monika Babula, Karolina Piechota, Szymon Mysłakowski, Michał Meyer, Mateusz Grydlik, Helena Ganjalyan, Michał Zieliński, Magda Smalara, Kamil Pruban, Sebastian Stankiewicz.

Obsada SNL Polska będzie stała. Wśród nich znalezła się dziesiątka aktorów o zróżnicowanym doświadczeniu - z teatru, telewizji, kabaretu i planu filmowego. Wszyscy będą występować na żywo przed publicznością zgromadzoną w studiu, a prowadzącym każdy odcinek będzie inna gwiazda w roli gościa. To na jej barkach spoczywa rozpoczęcie programu od słynnego monologu oraz obecność w kilku skeczach. SNL słynie z występów muzycznych - czy w polskiej edycji doczekamy się znanych zespołów, czy Showmax postawi na początkujących artystów? Prowadzącym pierwszego odcinka będzie Piotr Adamczyk, a w jednym z następnych epizodów mamy ujrzeć Roberta Biedronia. Jak Wam się podoba ten wybór? Mając w pamięci występ Adamczyka w wielu filmach oraz serialach o komediowym zabarwieniu (najmilej wspominam Przepis na życie w TVN) wydaje mi się, że to może się udać.

Premiera SNL Polska 2 grudnia o 21:00 na YouTube i w ShowMax

Ekipa SNL Polska odbyła szkolenie w Nowym Jorku i pracowała pod okiem zespołu odpowiedzialnego za amerykański pierwowzór. Należy jednak pamiętać, że SNL Polska musi być... polskim programem. Oby oryginał był tylko szablonem, który zostanie dostosowany do naszych realiów. Nie sądzę bowiem, by niezmieniona forma mogła trafić do naszej nadwiślańskiej widowni. Przy odpowiednim balansie SNL Polska może być jednak tym, czego nasz rynek najbardziej potrzebuje, a czego telewizja nie potrafiła przez tyle lat zrealizować.

Pierwsze cztery odcinki programy zostaną wyemitowane na YouTube oraz ShowMax zupełnie za darmo, ale ewentualne powtórki zobaczycie tylko posiadając wykupione konto w serwisie. Kolejne epizody będą dostępne na żywo tylko dla subskrybentów ShowMax.

ShowMax zaprezentował też czołówkę, oczywście w stylu tej oryginalnej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu