Google

Obowiązkowa pozycja w Chrome przed Euro 2012

GU
Grzegorz Ułan
10

Pamiętam, że jako zagorzały fan piłki nożnej, kiedyś jeszcze, kiedy nie było Chrome, zaopatrywałem się przed każdymi takimi turniejami w gotowe szablony arkuszy kalkulacyjnych z grafikiem spotkań. Można było wprowadzać w nie na bieżąco wyniki meczów, które na bieżąco uaktualniały szablon w tabelac...


Pamiętam, że jako zagorzały fan piłki nożnej, kiedyś jeszcze, kiedy nie było Chrome, zaopatrywałem się przed każdymi takimi turniejami w gotowe szablony arkuszy kalkulacyjnych z grafikiem spotkań. Można było wprowadzać w nie na bieżąco wyniki meczów, które na bieżąco uaktualniały szablon w tabelach grup i tak aż do finału rozgrywek. Z biegiem czasu i udostępnianiem prostszych rozwiązań takich jak specjalne rozszerzenia w przeglądarkach, przeniosłem i tę swoją aktywność do Chrome.

Na zbliżające się mistrzostwa wybrałem rozszerzenie 365Scores. Instaluje się w Chrome jako aplikacja, umieszczając swoją ikonę w głównym oknie przeglądarki przy otwieraniu nowych kart. Po uruchomieniu, proszeni jesteśmy o podanie swoich ulubionych drużyn, których zmagania chcemy w pierwszej kolejności śledzić. Dostępne są też polskie zespoły oraz rozgrywki Ekstraklasy, jednak już jesteśmy po sezonie i na ten czas nie wyświetlają nam się nam się w głównym oknie.

Przejdźmy jednak do euro. Praktycznie w jednym oknie mamy dostęp do całych rozgrywek, począwszy od fazy grupowej do finału. Wybranie poszczególnej grupy przenosi nas do listy spotkań. Do każdego z nich będzie relacja live, podczas której możemy brać udział w dyskusji, wymagane konto FB.

Jeżeli zechcemy o danym meczu powiadomić znajomych, również z poziomu tej aplikacji szybko i sprawnie zrobimy to, korzystając z odnośników do FB, G+ czy Twittera.

Aplikacja działa w tle, co oznacza, iż podczas korzystania z przeglądarki i innych stron, podczas relacji live, będziemy powiadamiani o istotnych zdarzeniach podczas meczu. Powiadomienia te można ustawić w osobnej zakładce.

Tak więc można powiedzieć, iż rozszerzenie przygotowane jest bardzo dobrze, od początku do końca. Przyjemny wygląd i samo korzystanie z aplikacji nie powinno sprawiać nikomu problemów, a dla fanów piłki nożnej z pewnością przyda się do śledzenia ulubionej drużyny czy całych rozgrywek ligowych, również po zakończeniu mistrzostw.

Może macie i korzystacie z podobnych aplikacji? Chętnie skorzystam i przetestuje jeszcze inne rozwiązania. Do pierwszego gwizdka na Euro 2012 pozostało już niewiele czasu, równe 22 dni:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chrome rozszerzenia