Moje przemyślenia

Nowy stabilny Chrome w wersji 19 z synchronizacją otwartych kart już dostępny

Jan Rybczyński
11

Wersja 19 Chrome właśnie uzyskała status stabilnej i jest do pobrania z serwerów. Mnie właśnie udało się zaktualizować. Nowa wersja przynosi przede wszystkim synchronizacje otwartych kart pomiędzy rożnymi urządzeniami. Jeżeli natrafimy na ciekawą stronę jadąc komunikacja miejską, korzystając z nasze...

Wersja 19 Chrome właśnie uzyskała status stabilnej i jest do pobrania z serwerów. Mnie właśnie udało się zaktualizować. Nowa wersja przynosi przede wszystkim synchronizacje otwartych kart pomiędzy rożnymi urządzeniami. Jeżeli natrafimy na ciekawą stronę jadąc komunikacja miejską, korzystając z naszego telefonu, będziemy mogli kontynuować czytanie na komputerze stacjonarnym czy laptopie, nawet jeżeli nie zapiszemy jej do zakładek. Wystarczy, że nie zamkniemy karty. W odwrotną stronę to oczywiście też działa, możemy wyjść z domu i kontynuować na telefonie, to co zaczęliśmy jeszcze przy biurku.

Jako, że dosłownie od tygodnia jestem właścicielem telefonu z Androidem, nowa aktualizacja bardzo mnie cieszy. Dostęp do otwartych kart z innych urządzeń jest zdecydowanie wygodny. Podobna funkcje oferuje od dawna Firefox, niestety, bardzo słaba wersja mobilna raczej wyklucza takie zastosowanie w moim przypadku. Być może z czasem to się zmieni, tymczasem zostaje przy Chrome.

Jak zwykle usunięto sporo błędów i luk bezpieczeństwa. Wśród listy osób, które otrzymały wynagrodzenie za znalezione luki ponownie znalazł się polak - Sławomir Błażek. Tym razem suma wynagrodzeń wyniosła 9 000 dolarów. Całkiem spora suma, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie wszyscy wynagradzają znajdywanie luk, ba, niektórzy się nawet potrafią o to obrazić ;)

Google informuje na swoim blogu, że o ile wersja 19 przeglądarki jest dostępna jednocześnie dla wszystkich, to podgląd otwartych kart na innych urządzeniach będzie wdrażany stopniowo, zaleca się więc nie denerwować, że nie działa, tylko poczekać na swoja kolej.

Ja jak zwykle będę uważnie obserwował, czy przeglądarka Google powoli pozbywa się sporadycznych problemów ze stabilnością działania, czy problem się pogłębia. Jednak na tego rodzaju opinie trzeba poczekac przynajmniej kilka dni, bo nie sposób ocenić tego na pierwszy rzut oka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu