Moje przemyślenia

o2 idzie na giełdę po duże pieniądze?

GM
Grzegorz Marczak
9

No to mamy dobry news tuż przed majówką. Wygląda na to, że Michał Brański wraz z ekipą O2 zdecydowali się na skok na kasę czyli na wejście na giełdę (na razie przygotowali projekt prospektu emisyjnego). Przynajmniej tak twierdzi Gazeta Prawna, która jest źródłem tej informacji. Przeczytałem tego new...

No to mamy dobry news tuż przed majówką. Wygląda na to, że Michał Brański wraz z ekipą O2 zdecydowali się na skok na kasę czyli na wejście na giełdę (na razie przygotowali projekt prospektu emisyjnego). Przynajmniej tak twierdzi Gazeta Prawna, która jest źródłem tej informacji. Przeczytałem tego newsa i złapałem za telefon, dzwonię do Michała ale raczej już jestem pewny co usłyszę. Michał powiedział, że nie komentują informacji o giełdzie.

Ile warte jest dziś o2 i jak wygląda kondycja finansowa spółki? Twardych danych nie ma, ostatnie doniesienia pochodzą z 2010 roku i mówią o ok 40 milionach obrotu i EBITDA na poziomie 21 milionów. Nie tak dawno natomiast na rynku krążyła plotka o tym, że O2 szuka w rozmowach z inwestorami kwoty sięgającej dobrze ponad 300 milionów złotych. Niestety trudno jest te informacje zweryfikować, tym bardziej że nie ma danych od O2 za 2011 rok a nie komentują plotek i cyfr jakie w nich padają.

Przychylam się natomiast do argumentacji z GP odnośnie sytuacji portali i powodów dla których na giełdę decyduje się o2. Jest to racjonalna decyzja w obecnej sytuacji na rynku i biorąc pod uwagę chęć rozwoju i ekspansji oraz to, że o2 jest jedynym portalem bez wsparcia dużej medialnej organizacji.

Ciekawy jestem natomiast szczegółów związanych z publiczną ofertą. Ile będą chcieli oddać, za ile i jak wygląda obecna sytuacja firmy. Będzie to dobry materiał do analizowania kondycji polskich portali :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2giełdamichał brański