Felietony

Google Instant dostępne w Polsce i można to wyłączyć!

Grzegorz Marczak
Google Instant dostępne w Polsce i można to wyłączyć!
30

Wczoraj jeden z czytelników bloga przesłał mi informacje o tym, że ma już dostępny nowy dynamiczny sposób wyszukiwania w Google czyli Instant. Do mnie ta nowość dotarła dopiero dzisiaj i faktycznie działa dość sprawnie nawet z naszym ojczystym nie łatwym językiem. Dla przypomnienia : Google Insta...

Wczoraj jeden z czytelników bloga przesłał mi informacje o tym, że ma już dostępny nowy dynamiczny sposób wyszukiwania w Google czyli Instant. Do mnie ta nowość dotarła dopiero dzisiaj i faktycznie działa dość sprawnie nawet z naszym ojczystym nie łatwym językiem.

Dla przypomnienia : Google Instant wyświetla rezultaty na stronie głównej już w trakcie wpisywania samego zapytania. Oprócz dynamicznie wyświetlanych wyników podczas wpisywania poszukiwanego hasło Instant wprowadza również przewidywanie tekstu. W trakcie pisania, jasnoszarym kolorem wyświetlana jest przewidywana treść zapytania. W połączeniu z dynamicznie wyświetlanymi wynikami wygląd to naprawdę ciekawie. Dodatkowo mamy też możliwość przewijanie przewidywanych haseł korzystając z klawisza “strzałki w dół”.Teraz najważniejsze - dla tych którym Instant przeszkadza (a wierzę, że może być sporo takich osób) - można tę opcję wyłączyć. Wystarczy wejść do ustawień wyszukiwania i na samym dole w sekcji wyszukiwanie dynamiczne Google zaznaczyć "nie używaj wyszukiwania dynamicznego Google" - i po kłopocie.

Pobawiłem się chwilę nową funkcjonalnością Google i chyba dołączę do tych, którzy Instant wyłączą. Za bardzo przyzwyczaiłem się do poprzedniej formy i teraz trochę drażni mnie dynamicznie zmieniająca się lista wyników. Możliwe, że przy niektórych przeszukiwaniach opcja ta będzie pomocna ale na razie zostanę przy klasycznym Google.

Ps. Usługa wprowadzana jest od teraz i wszyscy zalogowani użytkownicy zyskają do niej dostęp w ciągu najbliższych 48 godzin (tak podaje G w oficjalne informacji prasowej)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu