Felietony

O tym jak się mi Wordpress 3.0 wyłożył

Grzegorz Marczak
O tym jak się mi Wordpress 3.0 wyłożył
17

Wczoraj nieoczekiwanie mój skrypt blogowy czyli Wordpress 3.0 zaliczył poważną wpadkę, która skończyła się wyświetleniem informacji o błędzie i kompletną niedostępnością bloga (również od strony panelu administracyjnego). Dodam jedynie, że oprócz aktualizacji którą robiłem kilka dni temu nie zmienia...

Wczoraj nieoczekiwanie mój skrypt blogowy czyli Wordpress 3.0 zaliczył poważną wpadkę, która skończyła się wyświetleniem informacji o błędzie i kompletną niedostępnością bloga (również od strony panelu administracyjnego). Dodam jedynie, że oprócz aktualizacji którą robiłem kilka dni temu nie zmieniałem nic ani w konfiguracji WP ani też w żadnym jego pliku.

Błąd jaki miałem przyjemność oglądać przez kilka godzin będąc zupełnie bezradnym (akurat jestem na wyjeździe i nie mam ze sobą laptopa z wszystkimi ustawieniami, FTP itp) był opisany w taki sposób:

Fatal error: Cannot redeclare get_the_attachment_link() (previously declared in /home/virtual/antyweb2/www/wp-includes/post-template.php:974) in /home/virtual/antyweb2/www/wp-includes/deprecated.php on line 1907

Nie jestem programistą ale z tego co rozumiem jest to konflikt funkcji. Najgorsze jest jednak to, że błąd ten wystąpił nagle i dotyczy dwóch oryginalnych plików wordpressa, które jak już wspomniałem nie były przeze mnie modyfikowane.

Sytuację uratowała moja firma hostingowa czyli Hostersi.pl. Admini szybko zajęli się moim zgłoszeniem i mimo iż była to ewidentnie wina skryptu (i godziny wieczorne) a nie infrastruktury to zajęli się tą sprawą i sami z własnej inicjatywy rozwiązali problem poprzez przywrócenie kopii skryptu z nocy. Polecam tę firmę każdemu kto szuka hostingu z dobrym wsparciem!.

Problem z blogiem po interwencji hostersów został rozwiązany natomiast nadal nie poznałem przyczyny błędu i szczerze mówiąc to mnie trochę niepokoi. Pierwsze skojarzenie to oczywiście upgrade do wersji 3.0 tylko dlaczego błąd nie wystąpił natychmiast ale po kilku dniach?

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu przyczyny tego błędu będę bardzo wdzięczny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogantyweb