Felietony

Apple wypuściło iOS 4 czyli aktualizację systemu iPhona

Grzegorz Marczak
Apple wypuściło iOS 4 czyli aktualizację systemu iPhona
24

Podobno niektórzy widzą już w iTunes najnowszą aktualizację do systemu operacyjnego dla iPhona i iPoda. Dla przypomnienia od tej aktualizacji system iPhona zyskał nową oryginalną nazwę czyli iOS 4. Dzięki temu nie będziemy już porównywać iPhona do Androida lecz będziemy posługiwać się nazwą systemu...

Podobno niektórzy widzą już w iTunes najnowszą aktualizację do systemu operacyjnego dla iPhona i iPoda. Dla przypomnienia od tej aktualizacji system iPhona zyskał nową oryginalną nazwę czyli iOS 4. Dzięki temu nie będziemy już porównywać iPhona do Androida lecz będziemy posługiwać się nazwą systemu.

Co nowego znajdziemy w iOS 4? Przede wszystkim długo oczekiwana wielozadaniowość. Rozwiązana w dość przyjemny i bardzo intuicyjny sposób i podobno wdrożona bez większego wpływu na czas pracy telefonu na bateriach (nie bardzo mi się chce w to wierzyć). Pewne jest natomiast, że dzięki multitaskingowi wiele aplikacji będzie mogło rozwinąć skrzydła.
Kolejną ciekawą funkcją którą zyskamy po instalacji iOS4 są foldery czyli możliwość grupowania rzeczy, które do tej pory zaśmiecały nasz główny ekran. Wprawdzie osobiście nie używam za dużej ilości zewnętrznych aplikacji ale wierzę, że wielu użytkowników chętnie skorzysta z tej opcji.

Dość ciekawą zmianą w nowym systemie jest też wsparcie dla klawiatury bluetooth. Wydaje mi się, że jest to rozwiązanie dedykowane bardziej dla iPada ale kto wie czy maniacy iPhona nie zaczną teraz podłączać do niego klawiatury.

Wymienione powyżej to tylko kilka nowości z iOS 4 w sumie w systemie wprowadzono ok 1,5 tysiąca zmian. Szkoda tylko, że tak dopracowany kawałek oprogramowania nie będzie dostępny dla innych producentów telefonów - no ale Apple zarabia na swoich produktach na tyle dużo, że nie musi komplikować sobie życia takim zagraniem.

Ps. Na iOS 4 na iPada trzeba będzie niestety jeszcze trochę poczekać (w sumie chyba nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie zostanie wydana aktualizacja na tablety Apple)

Ps2. Idę podłączyć iPhona do iTunes może na mnie też już czek aktualizacji

Obrazek i informacja za mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhone