0

O tak! Halo: Spartan Strike już w grudniu dla Windows, Windows Phone i Steam

11 listopada doczekamy się premiery Halo: Master Chief Collection dla Xbox One, a tymczasem mamy informację, iż kolejna gra z serii Halo pojawi się na platformach Windows, Windows Phone, a także i Steam. Gra ma być kontynuatorem zamysłu, który zrodził się wraz z premierą Spartan Assault, gdzie na akcję spoglądaliśmy z górę, przy okazji z […]

11 listopada doczekamy się premiery Halo: Master Chief Collection dla Xbox One, a tymczasem mamy informację, iż kolejna gra z serii Halo pojawi się na platformach Windows, Windows Phone, a także i Steam. Gra ma być kontynuatorem zamysłu, który zrodził się wraz z premierą Spartan Assault, gdzie na akcję spoglądaliśmy z górę, przy okazji z tej pozycji kierując poczynaniami naszego bohatera.

Niektórzy mogą być nieco zawiedzieni, iż kolejna odsłona „mobilnego Halo” będzie w dalszym ciągu okraszona w dosyć mocno krytykowany sposób kontrolowania rozgrywki, jednak mnie on w trakcie zapoznawania się, a potem bezlitosnego ogrywania tytułu nie przeszkadzał. Dużo gorszą wadą poprzedniego tytułu były zauważalne przycinki w niektórych miejscach, a to nieco unieumilało mi rozgrywkę. Grafika natomiast na ekranie HD 720p przy 6 calach wyglądała naprawdę fajnie, zwłaszcza, że mówimy tylko o telefonie komórkowym.

Nadzieją na nieco lepszy komfort grania jest fakt, iż ów tytuł wystartuje także na urządzeniach, które posiadają niewielką ilość pamięci RAM – 512 MB. Zadebiutuje ona także jako Universal App – czyli kupujemy aplikację raz i korzystamy z niej na obydwu platformach – Windows dla telefonów oraz tego dla komputerów/tabletów. Twórcy – 343 Industries oraz Microsoft obiecują niezwykle wciągającą rozgrywkę i nowe, jeszcze lepsze przygody w trakcie kosmicznej wojny. Dodatkowym plusem tytułu ma być fakt, iż nasze postępy będą zapisywane w chmurze i będziemy mogli je odtworzyć na każdym urządzeniu obsługującym ów tytuł. Także i dostaniemy możliwość poprowadzenia Warthoga lub Kestrel VTOL.

Na ów tytuł przyjdzie nam poczekać całkiem niedługo, bo już w grudniu możemy się spodziewać premiery gry w sklepach Windows i Windows Phone. Cóż, pozostaje nam teraz tylko czekać, mam nadzieję, że kontynuator mobilnej serii Halo będzie przynajmniej tak dobry, jak poprzednik – bo umówmy się, Spartan Assault słabe nie było.

Źródło: WPCentral

Grafika: 3news